A németek komolyan veszik a névelőket? És mindig egész mondatokkal válaszolnak a kérdésekre?
Nagyon ügyelnek arra hogy az adott főnevet a helyes névelővel használják?
A mondatokra egész mondatokkal válaszolnak vagy félmondatoznak mint a magyarok vagy az angol ajkúak?
A névelöket komolyan veszik, mert sok esetben más névelövel más a jelentése a szónak/mondatnak.
Viszont a hétköznapi beszédben ugyanúgy félmondatokat, vagy csak egyes szavakat használnak, mint minden más nyelvben is.
Persze, mert a tanfolyam arról szól, hogy minél többet beszélj/írj. Az élet meg arról, hogy minél egyszerűbben, érthetőbben fejezd ki magad. A tanfolyam a vizsgára készít fel, ahol ugyanazt el kell mondanod háromféleképpen, különben lepontoznak, mert gyatra a szókincsed és a kommunikációs készséged (vagy legalábbis nem bizonyítod az ellenkezőjét).
De a névelők fontosak, van olyan szó (pl. Band), amely mindhárom névelővel állhat, és minddel mást jelent. Ugyanakkor a melléknevek ragozására nem olyan allergiásak, mint a némettanárok. Gyakran ők maguk sem ragozzák úgy a mellékneveket, ahogy nekünk a tankönyvek tanítják, mert minek fáradjanak vele. Van egy német ismerősöm, következetesen -en-t tesz minden ragozandó melléknév végére, mert azt kell a leggyakrabban (de persze korántsem mindig).
A tanfolyamon a szabályos beszédet tanitják (mint ahogy az iskolában magyarórán is "egész mondatokkal" kell felelni).
Elöször meg kell a szabályokat tanulni rendesen, utána lehet csak lazitani.
Azt hittem hogy a németek a természetükből adódóan nem nagyon tolerálják ha valaki nem beszéli tökéletesen a nyelvüket , nem ragozza rendesen az igéket.
A franciák egyébként ilyenek,már az akcentusra is érzékenyek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!