Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért vannak barna bőrű...

Miért vannak barna bőrű honfitársaink egész nap az utcán? Nem szeretnek otthon?

Figyelt kérdés
Egész nap lenn rajcsúroznak a ház előtt. Papa, mama, gyerekek (jó sok), de még a nagyszülők is. Szokásos, rekedt, hőbörgő hang, krákogás, köpködés. Ülnek a földön. Bámulnak. Hangosak. Nem tudom, mit lehet odalent csinálni egész nap, én a helyükben halálra unnám magamat. Milyen szokás ez? Honnan ered? Egyetlen másik európai nemzet sem műveli ezt...

2012. okt. 5. 16:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de végig se olvastam a kérdést, mert minden alkalommal baromira felidegesít az, hogy állandóan körülírjuk őket, nem merjük nevén nevezni a jelenséget. Hívd őket annak, amik: CIGÁNYOK!!! CIGÁNYOK, CIGÁNYOK, CIGÁNYOK. Miért parázol leírni? Mit csodálkoztok, hogy félnek a magyarok, ha még a nevüket sem merik kimondani? Nem kéne hagyni, hogy egy ilyen -kevés kivétellel- dologtalan, igénytelen népcsoport a saját hazánkban terrorizáljon minket. Ez a mi betegségünk, mert olyan körülmények között élünk, amiket hagyunk, hogy kialakuljanak.
2012. okt. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked is olyan otthonod lenne, mint nekik, akkor te sem ülnél otthon. Másrészt: ez a hagyományos életformájuk.
2012. okt. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

"Miért parázol leírni?"


1. Megválaszoltad a kérdésedet magad is. Mivel mindenki pontosan tudja, kikről van szó, le sem kell írnom a megnevezésüket. Ahogy írod, te is rájöttél, pedig csak a kérdést olvastad el.


2. Amellett, hogy felesleges leírnom, nem is célszerű, ugyanis akkor hamarosan jön egy érintett, vagy egy buzgó önkéntes ombudsman, és máris nyomja az "a kérdés rasszista" nevű bejelentést. A moderátor meg csak ránéz, és gondolkodás nélkül törli is. Mi pedig nem beszélgetünk itt a sajnos valós problémáról. Ami nem attól probléma, hogy utálom őket, hanem azért, mert félek tőlük, féltem a családomat, és a vagyonomat, amiért naponta 10-12 órát gürizek évtizedek óta, miközben az ilyenek csak ülnek, táncolnak, és lesik a többi embert, ugrásra készen.


Tehát hideg logikai (többet ésszel mint erővel) megfontolásból nem írom le a nevüket. Felesleges és értelmetlen lenne.

2012. okt. 6. 22:06
 4/8 A kérdező kommentje:

"Ha neked is olyan otthonod lenne, mint nekik, akkor te sem ülnél otthon."


Nekem is olyan otthonom van, mint nekik: 50 m2-es lakótelepi panellakás.

2012. okt. 6. 22:08
 5/8 anonim ***** válasza:

"1. Megválaszoltad a kérdésedet magad is. Mivel mindenki pontosan tudja, kikről van szó, le sem kell írnom a megnevezésüket. Ahogy írod, te is rájöttél, pedig csak a kérdést olvastad el. "


Nyakatekert belemagyarázás. Hívhatnánk a vonatot is úgy, hogy "a nagy, fekete, síneken guruló jármű, ami úgy csinál, hogy csi-hu-hu", te is rájössz, miről van szó, de a "vonat" valahogy egyszerűbb. A szavak azért vannak, hogy azokkal utaljunk a fogalmakra, amit jelentenek. Lehet persze őket pótmagyaroknak, tartalékmagyaroknak, mozdonyszőkéknek meg bármi másnak nevezni, de attól még cigány a nevük.

"Hideg logika" az pont nincs ebben a magyarázatban. Pláne, mikor lentebb leírod, hogy amúgy félsz is tőlük. Itt az a hideg logika, hogy nevén nevezzük a dolgot.


"Ami nem attól probléma, hogy utálom őket, hanem azért, mert félek tőlük,"


Végre leírtad az okot. Kár moderátorokkal, ombudsmannal, meg mindenféle buta belemagyarázással jönni, ha egyszer a félelemről van szó.


Félni tőlük egyébként szerintem súlyos hiba. Amúgy megértem. Engem is raboltak már ki (aztán némi unszolásra a volt-rendőr apukámtól vissza is adták:D). De ettől függetlenül ha félünk, megbénulunk.

2012. okt. 7. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 mustafa33 ***** válasza:
100%
Tizenketten egy szobában hogy férnek el, ha reggel felkelnek? Muszáj kimenni.
2012. okt. 9. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
lakásban nem férnek el, utcán meg tarhálni is tudnak. kényelmesebb így nekik, nem? ezek mellett meg semmi más dolguk nincs, esetleg a postás elé menni
2012. okt. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Otthon nincs kit kirabolni, megkéselni, ezért...
2014. febr. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!