Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mikor fogják kinőni a mai...

Mikor fogják kinőni a mai fiatalok ezt a buta internetet?

Figyelt kérdés
mai fiatalság manapság csak az interneten él és csak a facebook és a tumblör fontos,miközben elhanyagolják az igazi életet. újabban azt vettem észre,hogy ezt fiatal felnőttként sem tudják kinőni.az én fiam is már elmúlt 20 éves,csak az interneten lóg egész szabadidejében,azzal az indokkal,hogy mindenkit ott lehet elérni.szőrnyű hová fajul a világ.nem csodálkozom,hogy ennyi a depressziós fiatal.. ezek az új technológiák beépültek a mai társadalomba és tönkreteszik a fiatalok életét. rengetegen felnőttként sem veszik észre,hogy mekkora ostobaságot követ el,hogy állandóan a neten lóg. ha valaki ismerkedni akar,akkor nem elmegy világot látni,hanem ír facebokon a másiknak és a társkeresők is.. komolyan szánalmas. mikor lesz ennek az egésznek vége? komolyan valaki véget vethetne ennek..

2012. aug. 30. 03:27
 1/9 anonim válasza:
100%
Te magad írtad, hogy a felnőttek is az interneten vannak állandóan, tehát nem lehet és szerintem nem is kell kinőni, mert ez egy olyan hely, ahol tényleg mindenkit el lehet érni és ez az egyetlen hely ahol (a tévével ellentétben) szabadon áramolhat az információ emberről emberre minden cenzúra nélkül. Azért nem azt mondom, hogy egészséges 0-24-ben a monitor fölött görnyedni.
2012. aug. 30. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Sosem lesz vége, az internet része a XXI. századi életnek, ez van. Ez ellen nem lehet és nem is kell tenni semmit.
2012. aug. 30. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ugye édesanyád ugyanezt kérdezte annakidején például a tévével kapcsolatban? És nem sikerült...
2012. aug. 30. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 chrishu ***** válasza:
100%

Az internet hasznos sőt a Facebook is(bár azon kiakadok amikor csücsörítős képet rak föl magáról valaki) hiszen én is az egyik haverom a neten ismertem meg ott tartjuk a kacsolatot stb

Bár én nem az a típus vagyok aki egész nap a gép előtt ül

2012. aug. 30. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 ava87 ***** válasza:
100%

De jó, még egy "hova fajul a világ" kérdés :D

"ezek az új technológiák beépültek a mai társadalomba" -- pontosan így van. A régi technológiák is beépültek. Lásd: telefon, elektromosság, autók és buszok, hangosfilm, nyomtatás, stb. Azokkal nincs bajod?

2012. aug. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%

Érdekes... filozófia kérdés, bár kisebb bajom is nagyobb ennél, de a véletlen kérdés gomb folytán találtam rá.

Nos, eme őrületnek kétféle kép lehet vége: az egyik, hogy jön valami jobb - ami a te nézetedből valószínű csak rosszabb lenne - vagy valaki ledob egy globális EMP bombát és a netnek meg minden kaput.

Az igazság az ,hogy sokaknak kiút, szabadság, szórakozás a net. ÉN magam nem tartozom a Facebook-os és egyéb őrütlek közé. Én játzom többnyire neten, találkozok új emberekkel, gyakran nem magyarokkal és hála az angol tudásomnak tudom velük beszélgetni. De jó információ forrás bármire.

De gondol bele, hogy egy agorafóbiásnak, egy mozgássérültnek vagy egy erős depressziósnak mekkora szabadságot is adhat a net.

De igaz az is, hogy sok fiatal ebbe "kockul" bele és lesz "emós". A technológia egy kétélű kard. Nem rossz vagy jó egy se. Az választja meg MI mire használjuk.

2012. aug. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Anyuka!


Az ember értelmi szintjétől függ az, hogy ki mire használja a világhálót, (vagy az, hogy ki mit néz a televízióban).

Sok ember az ismereteit bővíti, mások távoli barátokkal, rokonokkal tartanak kapcsolatot (valaki meg hülye kérdéseket tesz fel és lázadozik ahelyett, hogy az előnyére használná a technikai vívmányokat...)

2012. aug. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Nadetényleg válasza:
100%
Nem az internetezés ellen kell tenni, mert az ésszerű mértékben jó, hanem alternatív programokat kell a gyereknek kínálni, főleg szabadtéri, mozgást igénylőeket.
2012. szept. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Papi/mami! A nemi hovatartozasa nem derul ki a kerdesbol, ugyhogy inkabb legyen papi! Szoval ,kedves papi! Elarulna, hogy amikor rzt a kerdest foltette, hasznalt-e internetet?! Koszonom! Szep napot apukam!
2012. szept. 17. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!