Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért kell az orrturkálást...

Miért kell az orrturkálást úgy intézni, hogy senki se lássa, miért ez a szokás?

Figyelt kérdés
Mindenki csinálja.

#orrturkapiszka
2012. jún. 12. 15:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem mindenki csinálja,amúgy érthetően senki se teszi társaság előtt.
2012. jún. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

de szerintem mindenki csinálja, csak nem mindenki az ujjával. Mármint nem közvetlenül. Én pl. fogok egy papírzsepit és az ujjamra húzom és úgy szokásom a fürdőszobában.


Kérdésre válaszolva pedig: azért, maiért wécézni sem közönség előtt jársz. Egyszerűen ez olyan dolog, ami a másik embert nem érdekli és nem is kell, hogy érdekelje.

Vagy téged érdekelne, hogy ki mit bányászik ki az orrából?

2012. jún. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
58%
Az orr váladéka is egyfjta salak anyag, amit nem illik úgy kezelni, hogy mások is lásák.
2012. jún. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Társadalmi berendeződés. A római korban WC-ztek egymás előtt az emberek. (igen, SZ-RTAK is.)
2012. jún. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
költözz Kínába ott nem fognak kinézni
2012. jún. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A szociális kultura és a biologia véget ugyanis az orrváladék azaz vulgárisan a takony az orban felgyült szenyezödések váladékal való összegyujtése: És általában mivel szenyezödésröl van szó a zsülök már kiskorukban leszoktatjáka gyerekeket hogy "az orrukban turkáljanak" mert köztudot hogy a gyerekek szeretik megenni is a dolgot!
2012. jún. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Utolsó: Fúj!

Volt egy olyan osztálytársam, aki tényleg megzabálta a fikáját. Mindjárt hányok :D


Egyébként, szerintem nincs ebben semmi különös. Vannak dolgok, amit mindenki szokott (pl. fingani), de mások előtt nem tesszük.

2012. jún. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Utolso elötti voltam ha végig olvastad volna akkor láthatnád hogy nomrál esetekben a szülö probálja lenevelni erröl a gyereket és ezért nem müvelik felnötkorukban nyilvánosan mert gyerekorba beidegzödöt fuj nem szabad megenni! Már akit normálisan neveletek!
2012. jún. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Meg fogtok döbbenni, de biológiailag az az orrváladék célja, hogy megegyük/lenyeljük, és így az immunrendszert erősítse. A külvilágba juttatni rosszabb, mert fertőzhet.

Nem kapcsolódik szorosan a kérdéshez, csak a fújolók felvilágosítása végett írtam le.

2012. jún. 13. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Köszi utolsó, ebből lehetne óriásplakátot készíteni. Szerintem jó, ha tudjuk a dolgok eredeti funkcióját. Kérdés: Miért undorító a takony? A társadalom nevelte belénk, hogy az?
2012. jún. 13. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!