Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért akar mindenki elbátortal...

Miért akar mindenki elbátortalanítani attól, hogy külföldre költözzek?

Figyelt kérdés

Most fogok érettségizni, még kell nyelvvizsga, meg valami szakma, és menni szeretnék külföldre dolgozni, otzt élni. És amikor kérdezik, hogy mit fogok csinálni suli után, akkor ugye mondom ezt, és mindenkinek ez a reakciója: "óóó, külföldön se jobb! Ne hidd, hogy ott jobb az élet! Ne hidd, hogy ott könnyebb az élet! Ott sincs kolbászból a kerítés...."

És nem értem, hogy miért mondják ezt? Ezt mind az mondja, aki sose élt külföldön. Akkor honnan tudják, hogy milyen nem Magyarországon élni, dolgozni?

Ésa miért beszélnek így? El akarnak bátortalanítani, hogy úgyse jutok el oda?


2012. jan. 9. 16:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
37%

Nekik van igazuk, külföldön is nagy a munkanélküliség, nem feltétlen a magyarokra várnak.

Mellékesen nyugaton sokkal drágább az élet, mint MO-on (lakbér, kaja, rezsi, stb), másrészt ott nem lehet magyar módra "dolgozni" (értve ezalatt a munkaidöben telefonálás, SMS-ezés, szép kényelmesen ügyködés).

2012. jan. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A kolbászkerítés dumától agyf.aszt kapok, nehogymár valaki azt merje állítani, hogy Svájcban nem jobb az élet, mint Magyarországon. Abban viszont igazuk van, hogy egy szál érettségivel, egy akármilyen szakmával, 1db középfokú nyelvvizsgával, gyakorlat nélkül, nem fognak két kézzel kapkodni utánad a munkaadók. Állj minél több lábon, hogy ha megkérdezi magától a munkaadó, hogy "miért venném fel a külföldi munkaerőt, a honfitársam helyett" akkor legyen valami nyomós érv melletted (képzettebb vagy, több évnyi gyakorlatod van, több nyelven beszélsz, stb).


Amit még gondolj át, hogy nehéz lesz mindenkit csak a neten elérni, nehéz megszokni, hogy semmi nem olyan, mint megszoktad, még a kenyér íze sem...de ezeken túl lehet lépni, csak jól fontold meg. Sok sikert!

2012. jan. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Abban van némi igazság, hogy ott sincs kolbászból a kerítés és a munkanélküliség ugyanúgy létező probléma, mint itt. Szóval, ugyanúgy ott is meg kell dolgozni a pénzért, sőt talán jobban, de viszont sokkal jobban is keresel az itteni viszonyokhoz képest. Bár, hozzá kell tenni, hogy ott viszont drágább is az élet, de legalább kapsz rá pénzt. Én azt tanácsolnám neked, hogy inkább tanulni menj ki, mert amellett, hogy az állam támogatni fog (a külföldi) még munkát is szerezhetsz+tanulhatsz vmi hasznosat...
2012. jan. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
97%

Én Törökországban élek, és soha vissza nem költöznék Mo.-ra.

Szégyen ami otthon van! Égek, mint a rongy, amikor a szomszédok megemlítik, hogy volt a miniszterelnök a híradóban...

2012. jan. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%
Mármint, amikor az Orbán ámokfutásai benne vannak az itteni hírekben.
2012. jan. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%

Èn nincs kolbászból a kerítés-es vagyok.15 éve élek külföldön.

Èn mégsem beszéllek le, söt amíg fiatal és független vagy próbáld meg mindenképp!

2012. jan. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
68%
Akik szeretnek, azok nem akarnak olyan hosszú ideig nélkülözni téged. Akikkel meg lazább kapcsolatban vagy, azok irigységből mondják. Rájuk ne hallgass. A szeretteiddel pedig ülj le, és beszéld meg, hogy nagyon ki akarod próbálni magad külföldön, és hogy nem fogsz végül kint rekedni. Ne is maradj kint véglegesen!
2012. jan. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%
Én abszolut támogatlak ebben..4 éve dolgozom Ausztriában a párommal és tavasszal ki is költözünk..minek maradjunk itthon? 70 ft-ért a sok stresszért, a szuper kormány miatt? Jó reggelt!!! A túlélésröl szól az itthoni harc..mi személy szerint nem kötödünk már az országhoz...és igenis szeretik a magyarokat, beszéld a nyelvet,légy szorgalmas, mosolyogj és nem lesz baj! Én drukkolok neked! R
2012. jan. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
69%
Menj ki külföldre! Remélem, egyszer nekem is lehetőségem lesz rá és itt hagyom ezt a retek országot, hogy végül csak a középső ujjammal illessem, amikor elhagyom a határt... Ez az ország nem érdemli meg, hogy a fiatalok itt kamatoztassák a tudásukat és felvirágoztassák a helyet...
2012. jan. 12. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
73%
azért, mert a külföld is baromi nagy szarban van. Anglia mindenképpen. munkanélküliség van, nekik nincs munkájuk, és tudod, ki ellen vannak ilyenkor a leginkább? bizony, az idegenek ellen. külföldiként meg eleve hátránnyal indulsz, akkor is, mikor jó a helyzet, most meg nagyon nem az.
2012. jan. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!