Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Valóban igaz az, hogy az...

Valóban igaz az, hogy az iskolában nagyon hajtó, nem "eljárós" jótanulók általában kevesebbre viszik, mint akik buliznak és "rosszgyerekek"?

Figyelt kérdés
Természetesen olyanok véleményére lennék kíváncsi, akik már felnőttek és láttak embereket felnőni, van ebben tapasztalatuk.
2011. aug. 19. 12:16
 1/6 anonim ***** válasza:
A jól tanulóknak mindig is jobb munkahelyük lesz. Persze sok mindenről le kell mondani, de nem arról van szó, hogy ne lenne középút. Azok viszik sokra, akik megtalálják az egyensúlyt.
2011. aug. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Manapság (is) minden a kapcsolatokon múlik.
2011. aug. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem az egyik nagyon fontos faktor az valóban az egyensúly megtalálása. Én például világ életemben sokat buliztam, imádtam eljárkálni ide-oda, ennek ellenére viszont szerettem iskolába járni, és a mai napig élvezem ha új dolgokat tanulhatok. Ahhoz, hogy az ember sikeres legyen mindenféleképpen el kell érni egy bizonyos intelligencia-szintet, amit nyilván csak tanulás útján lehet elsajátítani. Tehát úgy gondolom hogy aki semmit nem foglalkozik a tanulással abból nem lehet sikeres ember (vagy csak nagy nagy szerencsével, esetleg szülői, baráti segítséggel).


Van viszont egy másik dolog, ami nagyon fontos: ez pedig az érzelmi intelligencia. Ez azt jelenti hogy mennyire ismerjük jól önmagunkat és másokat, ismerjük-e az emberek jó, empatikus, vagy akár gyarló és sötét oldalát, és ezeket az ismereteket a saját javunkra tudjuk-e fordítani. Képesek vagyunk-e kordában tartani saját érzéseinket, a helyzet szempontjából negatívakat háttérbe, a pozitívakat pedig előtérbe szorítani. Érezzük-e hogy adott emberekkel meddig mehetünk el, meg tudjuk-e állapítani hogy mikor van az a pont, amikor a következő mondat már túllőne a célon, adott esetben képesek vagyunk-e háttérbe vonulni, vagy épp ellenkezőleg, átvenni a kezdeményezést. Képesek vagyunk-e a más emberekkel folytatott beszélgetéseinket kézben tartani, és olyan irányba terelni ami nekünk jó. Tudunk-e úgy kérdezni, hogy arra csak a nekünk megfelelő választ lehessen adni. Akiből ezek az ismeretek hiányoznak, úgy gondolom nem érhet el nagy sikereket olyan területeken, ahol más emberekkel napi kapcsolatban kell lenni.


A sikeres emberben szerintem mindkét általam említett tulajdonságból van bőven.

2011. aug. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Három ember pl. (Egy okos és törtető bulizós nagymenő, egy stréber és eg lúzer) Ők közül a nagymenő viszi a legtöbbre mert ő a legéletrevalóbb, a stréber is jól fog élni azért. A lúzer pedig egy egyszerű dolgozó ember lesz. Vannak kivételek, de a fent említettek 99%-ban beválnak.
2011. aug. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom, szerintem ez egy picit sarkított dolog. Pl. mi nálad a lúzer? Meg mi az, hogy "életrevaló"? Természetesen értem, mire akarsz gondolni, de szerintem akinek jó agya van és nagyon jól tanul, az is életrevaló, hiszen ő majd első helyen lesz az állásinterjúra behívottak között, míg a "bulizós életrevaló" majd a kapcsolataival meg a stílusával fog "okoskodni".
2011. aug. 21. 10:45
 6/6 anonim ***** válasza:

tényleg az egyensúly a fontos.. ne szaladjon el a ló vmelyik irányba nagyon!

PLUSZ! kellenek hozzá olyan belső tulajdonságok pl: talpraesettség, találékonyság stb és jókora szerencse!

2011. aug. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!