Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért vagyok ilyen lúzer? Nem...

Miért vagyok ilyen lúzer? Nem bírom megtanulni a KRESZ-t.

Figyelt kérdés

Értelmes ember vagyok, jó tanuló, már kisgyerekkoromban is minden felnőtt azt mondta, hogy nagyon jó fejem van. Mindent meg tudok tanulni, amit kell.

De a KRESZ-t egyszerűen nem bírom! Kétszer nem mentem át belőle. Az elsőnél is padlót fogtam, de a második olyan szinten lehúzta az önbizalmamat, hogy szinte már fóbiaszerűen félek tőle. Komolyan... az összes barátom 70 feletti pontokkal elsőre átment. Nagyon ég az arcom... annyira nem bírok mit kezdeni vele, mindig is mindenben jó voltam. Úgy értem az iskolában. Amiben nem vagyok jó, abból meg négyes vagyok (ez max. 3-4 tantárgy) és nem rosszabb. De vannak olyan kérdések, amiktől egyszerűen falnak megyek. Pl: "Lehet-e előzni autópályán jobbról?" Válasz: nem. Jó, de mi számít előzésnek? Három sáv van egy autópályán, ha elmegyek mellette úgy, hogy én a középsőben vagyok, ő meg a legbelsőben, akkor az nem előzés? Máskor meg azt hívják úgy, hogy "olyan előzés, ami nem jár irányváltoztatással." A középen haladó villamos mellett is elhaladunk, vagyis megelőzzük, akkor az autópályán miért nem számít annak?


Szóval ilyen apróságok. Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy pl. a második alkalommal rettenetesen izgultam. Azt nem tagadom, hogy az elsőn nem voltam eléggé felkészülve, de a másodikra már nagyon sokat tanultam. És valahogy az is kikészít, hogy időre megy ls ott van előttem a számítógép, és rögtön kijelzi az eredményt... valahogy sokkal kevésbé rettegnék, ha mondjuk egy hét múlva tudnám meg, magam sem tudom, miért.


Mi a baj velem?


2011. júl. 7. 21:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"Jó, de mi számít előzésnek? "


Nekem úgy tűnik, hogy te el sem olvastad azt amit kell, és úgy bizony nehéz lesz megtanulni.

2011. júl. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Több mint 15 éve tanítom a KRESZ-t és most leírok neked egy szabályt, olvasd el, képzeld el a forgalmi helyzetet és utána próbáld elmondani, hogy miért. "tilos az úttesten várakozni ott, ahol a járdán a megállás megengedett."
2011. júl. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

"Nekem úgy tűnik, hogy te el sem olvastad azt amit kell, és úgy bizony nehéz lesz megtanulni"


Tudom, mi számít előzésnek. Ezek szerint valahogy így kellett volna feltennem a kérdést:

"Jó, de ezek szerint mi számít előzésnek?"


Elolvastam az ide vonatkozó részt. Azt akartam érzékeltetni, hogy azt hittem idáig, hogy tudom mi számít annak. Érted? Nem valódi kérdés volt. Egyszerűen nem értem a logikáját.

2011. júl. 7. 21:29
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Egyszerűen nem értem a logikáját."


Ide akartam kilyukadni, bár nem válaszoltál a kérdésemre, pedig nem véletlenül tettem fel. Nem akarok senkit megbántani, de a KRESZ-t nem úgy kellene egyes iskolákban tanítani, hogy odaadom a CD-t és tanuljátok meg. A közhiedelemmel ellentétben a KRESZ-szabályok közül is sok olyan van, amit értelmezés, magyarázatot kíván és összefüggéseiben kell megismerni. Ha egyébként jó fejed van, akkor vagy gyengébb a közlekedési érzékre való hajlamod, vagy az oktatás során nem kaptál elég eligazítást arra, hogy ráérezz a logikára.

2011. júl. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 napietus ***** válasza:

lehet abszolút nem szakszerű, de én úgy csináltam, hogy a KRESZ könyvet csak egyszer elolvastam, és utána a tesztet töltögettem. tudom, hogy most már elektronikusan megy, de biztos adnak ki tesztkönyvet. azt töltögesd addig, amíg nem sikerül. mindenhol, ahol egy kis időd van: otthon, buszon, fodrásznál stb. megnézed a megoldást, ami nem lett jó, annak utánanézel a könyvben, hogy hogy van.


nem a törvény logikáját kell értened a vizsgára, hanem a tesztkérdések logikáját. és így közben meg is tanulod.

2011. júl. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 napietus ***** válasza:
ja, meg figyelj, ha nem is vezetsz, nyilván közlekedsz, tömegközlekedéssel vagy más visz. ha van egy forgalmi helyzet, kereszteződés stb. próbáld meg felidézni, mit tanultál erről, kinek van most elsőbbsége, mit jelent az a tábla, amit látsz, meg ilyeneket.
2011. júl. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
78%
Lehet, hogy jo tanulo vagy, de a KRESZ-re, vezetesre nem ertel meg meg. Varj egy-ket evet, mig "beugrik". lehet hogy soha nem leszel alkalmas, nagyon sok genius van, aki eleteben nem vezetett, nem volt jogsija. Egyebkent, ha vezeto mellett ulsz sokat, nezed a forgalmat, mit es hogyan, ez a legjobb tanulas.
2011. júl. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
28%

Szia!

Valamiért úgy érzem, hogy lányból vagy. Ezt véletlenül sem degradáló megjegyzésként írom, csak több nőismerősöm mellett ültem már az anyósülésen és beszélgettem velük a női vezetőkről. Az ő véleményeik összegzését írnám most ide:

A hölgyek másként szemlélik a világot és így a közlekedést is. A világból érkező információk először egy "érzelmi szűrőn" mennek át, és csak utána a logikain. (Ez távolról sem hiba, ennek köszönhető, hogy egy anya hamarabb "érzi meg", ha a gyermekével vmi probléma van, mint egy apa. Pl.) A közlekedés azért érdekes kérdés, mert vannak benne olyan momentumok, esetek, amik nem feltétlenül logikusak, inkább amolyan "így alakult ki" típusúak. Csatlakozva egy korábbi reagálóhoz, azt javasolnám, hogy olyan iskolát válassz, ahol végigrágják az órán a különböző helyzeteket. Plussz - nem tudom, szokás-e még, de - teszt,teszt,teszt minden mennyiségben.

Remélem adtam vmi plusz támpontot...

Sok sikert!

2011. júl. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!