Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyi idő alatt lehet megtanu...

Mennyi idő alatt lehet megtanulni a KRESZ-T?

Figyelt kérdés
2011. máj. 9. 22:39
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha érted a logikáját és nagyon ráfekszel (csak azzal foglalkozol) akkor a jelrendszert pár nap, a szabályokat 1-2 hét alatt is meg tudod tanulni. Persze szélsőséges esetekben lehet hogy hosszú hónapokra lesz szükség, idő és értelem kérdése.
2011. máj. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
83%

a világ legegyszerübb dolga.

5-én beiratkoztam, 14-én volt az első oktatás és 28-adikán már vizsgáztunk, emellett még iskola, meg elsősegélyre is jártam.

két hét alatt vizsga szintre nyomtuk:)

2011. máj. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

akkor én is meg tudom tanulni 1hónap alatt(meló és kisgyerek mellett).32/N

2011. máj. 10. 19:34
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha elfogadsz egy jó tanácsot:

Minél hamarabb elkezded tanulni, olvasgatni a könyvet.

Én így tanultam:

- először elolvastam a könyvet mint egy olvasmányt

- megint, de ekkor már igyekeztem összekötni az egyes szabályokat, értelmezni a szabályokat, melyik miért lehet, stb...

- majd harmadszorra már úgy olvastam, hogy meg is tanultam


Közben lehet gyakorolgatni a teszteket.


Napi 1-2 órát azért érdemes rááldozni. Azért kezdd inkább hamarabb tanulni még akár jóval a tanfolyam előtt is, mert így jóval több idő van leülepedni a dolgoknak, nem ott a tanfolyamon zúdítanak rád mindent.


Az az ideális ha mire mész a forgalmi vezetésre az összes szabályt már úgy tudod rutinból, hogy nem kell gondolkodni. Amikor csak jár kelsz az utcán, figyeld a táblákat, mondd el magadban az ahhoz kapcsolódó szabályokat, tilalmakat, kinek van elsőbbsége. Figyeld az úton haladókat ki hogy viselkedik, hogy tartják be az elsőbbségi rendet, stb...


Ez nagyban segíti, hogy amikor majd vezetsz ne akkor kelljen előhozni az agy mélyebb rétegeiből a tudást.


A kérdésre válaszolva:

én áprilisban iratkoztam be a tanfolyamra, február végén már elkezdtem tanulni magamtól a kresz-t. Május elején vizsgáztunk. Napi 1-2 órát szántam rá, néha hétvégén volt hogy fél napot. De az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy én elég komolyan vettem a dolgot, több mint 200* gyakoroltam végig véletlen vizsgasorokat plusz az összes témakört. A vizsgám valami 7-8 perc alatt lett 100%os.

2011. máj. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
83%

utolsónak, második vagyok:

könyv az abszolút felesleges, nem is kötelező megvenni.

ami kell az a teszt.

napi 15 teszt, nekem ennyi volt 2 hétre.

igaz nem voltam hülye már elötte sem, műszakira abszolút be sem mentem mert azt a pár kérdést eddig is tudtam, meg a táblákat is tudtam nagyjából mert nyáron általában kamionban lakok apámmal és pár ezer km-t megyünk.

2011. máj. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
39%

A könyv igenis kell, abban vannak leírva a szabályok. Hiába tudod a kresz tesztekre a jó válaszokat akár betéve is, ha nem tudod a szabályokat, nem sokat ér. A kreszt nem csak azért kell tudni hogy átmenj a vizsgán, hanem az életben is hogy mikor kinek van elsőbbsége mikor hol állhatsz meg, stb...


Hidd el tapasztalatból mondom, lehet úgy 100%ot csinálni teszten, hogy közben a szabályok 90%át nem tudod. Sajnos a teszt nem arra megy rá hogy ki az aki tudja is alkalmazni a szabályokat, pedig ez sokkal fontosabb lenne...

2011. máj. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
köszönöm a további válaszokat is.megvettem a könyvet,jövő hónap közepén lesz majd a vizsga,remélem sikrülni fog elsőre.nagyon izgulok...:-S
2011. máj. 10. 23:04
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

a szabályokat meg elmondják oktatáson, és mi elég jól átbeszéltük.

nálunk(12-en voltunk, ebből 3-4 a1-es volt csak, többen b-sek) egy embernek volt könyve, a többinek nem, és tudtunk vizsgázni, a szabályok meg azért vannak hogy meg lehessen szegni.

meg mennyi szabály van??nem sok...

a 'zebrát' vasutat, járdát leirtuk füzetbe, hogy mit szabad mit nem, a többi csak mondta az oktató és megmaradt a fejünkben.

a vizsgához meg előre is sok sikert, és ahogy oktatóm mondta ne a 75 pontosra törekedj, hanem arra hogy zöld irást láss a végén, és zöld is lett:)

2011. máj. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Ha egyszeri elmondás után sikerült megjegyezned azt a rengeteg szabályt, akkor nagyon tehetséges lehetsz. Nekem még sok tanulás után is vannak néha fekete foltok, és elég sokszor van, hogy nem vagyok biztos valamiben.


Nem azt mondom hogy minden KRESZ szabályt betéve kell tudni mindenkinek (bár igazából ez lenne az ideális), de azért a legtöbbet illik, illetve az apróbb szabályokról sem árt ha legalább a vizsgáig tudod, hogy később legalább emlékezz arra, hogy "volt valami ilyesmi".


Teljesen más az, hogy egyszeri hallás után azt mondod érted és tudod, és megint más az, amikor mondjuk neked kell felsorolni dolgokat, vagy adott szituban nagyon gyorsan helyesen dönteni.


Én igyekszem tudni a szabályokat fejből, és néha ismételni biztos ami biztos alapon. Sok szabály van, amivel sokan nincsenek tisztában pont azért, mert talán még egyszer sem vették a hajlandóságot arra, hogy elolvassák a könyvet.



Persze a szabály tudása mellett még adott esetben szabálytalankodsz, de akkor legalább tudsz róla hogy szabálytalan vagy.

2011. máj. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:
100%
Elég hamar meglehet tanulni. Olvasd át mondjuk kétszer a könyvet, eléggé logikus az egész és utána menj át azokon a részeken, amiket nem igazán értettél, ha kell kérj valakitől egy kis segítséget, aki már autót vezet. Én jártam kresz órákra, de a tanítás nem volt színvonalas, sokszor nem is a kreszről beszéltünk több órán keresztül , ezért döntöttem el, hogy egyedül nekilátok. Sikerült is :)
2011. máj. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!