Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Az íreket miért tartják...

Az íreket miért tartják különlegesnek?

Figyelt kérdés
Pláne az amcsi filmekben van, hogy az ír csávó mindig valami kemény fickó. Mit kell tudni az írekről? Tényleg olyan kemények?
2011. jan. 24. 21:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy sztereotípia a sok közül, mint a kanadaiakkal vagy a magyarokkal kapcsolatosak.
2011. jan. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Ez egy sztereotípia. Egyébként van alapja, vagyis volt (ma már nincs).


Régen Írország szegény ország volt. Az írek többnyire nyomorgó, analfabéta parasztok voltak, akiknek a zenén és táncon kívül a kedvenc szabadidős tevékenységük az ivás és verekedés volt (dokumentált tény, hogy az ír parasztok gyakran verekedtek szórakozásból a 19. században, gyakran koponyatörésig.). Ennek az a szociológiai magyarázata, hogy nagyon sok ír férfi "single" maradt, nem tudott házasodni (az öröklési szabályok miatt). Ő élete végéig másodrendű "boy" maradt, és mit tehetett? Ivott és bunyózott.


Na most ez a nép ellepte az USA-t a nagy burgonyavész után az éhínség elől menekülve. Természetesen az USA ÉK-i részén lenézte őket az angol/holland/német származású "őslakosság", és diszkriminálták őket, akárcsak az olaszokat. A következmény természetesen az lett, hogy szervezett bűnözői csoportokat, maffiákat, mindenféle titkos támogató hálózatokat stb. hoztak létre (az olasz keresztapákat nyilván nem kell bemutatnom). Az íreknek tehát olyan hírük lett, hogy elmaradott országból jövő, bűnözésben és más zavaros dolgokban utazó, balhés kemény legények. Nyilván ez a sztereotípia tart ki máig is.


Egyébként Írországban, főleg vidéken, még ma is sok-sok sugárban okádó 15 évest (fiút és lányt egyaránt), verekedést és részeges népdaléneklést láthatsz esténként, mert az írek kicsit le vannak maradva a társadalmi fejlődésben, és csak az utóbbi 20 évben indult gyors elhalásnak a hagyományos, különleges kultúrájuk.

2011. jan. 25. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm szépen a válaszokat, most már minden világos.
2011. jan. 26. 18:17
 4/8 anonim válasza:
am ez ténleg máig igaz az írekre.Én tom hisz köztök élek...:P
2011. jan. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
tényleg? dúrvák? Vagy mire gondolsz?
2011. jan. 30. 22:00
 6/8 anonim válasza:
Nem tom milyen értelemben érted hogy kemények-e, de azt tudom, hogy olyan BUTÁK, hogy ilyet még a föld nem hordott a hátán. Még egy ilyen sötét népet....apám. Lusták mint a disznó, tehát ebből kifolyólag nem is lehetnek olyan kemények. Én Írországban lakok 5 éve, és találkoztam egy-kettővel. Nem mondom, rendesek, meg kedvesek, de agyilag zoknik. Ha érdekel részletesebben miben nyilvánul meg ez, akkor csak kérdezz, de ez már nem a kérdésedre lesz a válasz.
2011. febr. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Persze, mesélj csak!
2011. febr. 24. 20:35
 8/8 anonim válasza:
ugyanazt akkartam irni amit a kettes irt
2015. ápr. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!