Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Személy szerint – miért...

Személy szerint – miért utálod a karácsonyt?

Figyelt kérdés
Tapasztalatok, indoklás, munka, család, bármi kapcsán jöhet.
2010. dec. 21. 00:56
1 2
 1/14 Bretso ***** válasza:
77%
Nem utálom. A vásárlást előtte azt igen, főleg a tömeget az üzletekben, brr..
2010. dec. 21. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%
En sem utalom, sot kifejezetten szeretem, foleg, hogy mostmar van kiert. De neha eszembe jutnak a regi rossz karacsonyi emlekek is :(
2010. dec. 21. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 0Valaki0 válasza:
100%

nem a karácsonyt utálom hanem azt a hangulatot amikor a 25-30 éves unokatesóim elvannak ilyen témákkal : milyen a munka , házasság , gyerekvállalás és én csak ott ülök (17/F) és csak nézzek a világba 4-6 órán keresztül amíg más beszél

én csak ezt utálom az egészbe

2010. dec. 21. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem az ünnepet utálom, hanem a köré "gyúrt" képmutatást. Nálunk kötelező 24-én és 25-én is az anyósomhoz menni parádézni, de mindehhez egész évben csak kritizál, fúr, piszkál minket. Ugyanez a helyzet a többi rokonnal: egész évben alig beszélünk (csak születésnap apropóján egy gyors telefon és kész), ehhez képest Karácsonykor arcunkra fagyott mosollyal üldögélünk anyósnál az asztal körül és mindenki a perceket számolja.
2010. dec. 21. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
nem utálom egyik ünnepet se, csak nem érdekel, nem foglalkozok vele.
2010. dec. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Utálni én sem utálom, de valahogy, amiket előttem írtak az rám mind jellenző.:)
2010. dec. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

egyreszt, nincs kivel karacsonyozni. A növeremekhez szoktam menni, de ök mar egy külön csalad, ket gyerekkel. tudom, hogy szivesen latnak minket (anyuval, batyammal szoltunk menni), de nekem mar igenyem lenne sajat karacsonyra, csak, hat nincs kivel. a masik, amit utalok, hogy egy örületes Magyarorszag trip veszi kezdetet, hogy mindenkihez eljussunk, ezaltal a bekes ünnepek uj ertelmet nyernek :) mar reggel kezdödik, mert ugysem keszül el mindenki idöben, igy az egesz nap csuszik, mindenki megsertödik, hogy miert csak ennyi idöt vagyunk ott, stb. Apam uj csaladjat nem birom elviselni, innntöl kezdve ott meg van az alaphangulat. Es, ami megelözi, hogy olyan embereknek vadaszol ajandekot, akikkel egy evben egyszer- karacsonykor - talalkozol, tehat fogalmad nincs, hogy minek örülne, veszel neki valami, amiert penzt adsz ki, ö meg vagy örül neki, vagy csak ugy csinal.


Majd, ha sajat csaladom lesz, sokkal jobban ki fogom magam vonni a tag csalad közötti rohangalasbol. Jöhet hozzank, aki akar :) :)

2010. dec. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Mi nem igazán szeretjük, csak a gond van vele, bevásárlás a tömegben, egész nap gürizni a kajával, takarítani...stb

24-én összeül a család névnapokat ünneplünk eszünk és ennyi. Nem vallásos senki a családban, nem érezzük át az ünnepi jellegét, amúgy meg mindig kéne szeretni egymást és nem csak azon a pár napon.

Azért se szeretjük a karácsonyt, mert két napig ugyanazokat a ronggyájátszott filmeket adják, minden zárva van, nem lehet elmenni sehová.

2010. dec. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Egyrészt a keresztény maszlagot, azt, hogy ilyenkor még a rádióból is idióta karácsonyi dalok szólnak, meg jótéteményekkel reklámozzák magukat, holott évközben meg sz*rnak egymásra magasról.

Azzal, hogy ez a "szeretet" ünnepe, együtt a család, stb. nincs bajom, mert ilyenkor van időnk legalább közös programokra, együtt sütünk-főzünk pl., még a takarítást is együtt csináljuk. Csak a vallásos maszlag idegesít.

Aztán amit még nem szeretek: hogy ilyenkor a rokonok nevében meg kell vennem magamnak minden sz*rt, holott feleannyi dolgot sem tudok kitalálni, aminek örülnék! Idén pl. beérném egy festőállvánnyal, arra van szükségem, de még ma is mennem kell körülnézni x ezer ft értékben, mert hát pénzt mégsem adhatnak, milyen már az (szerintük). A másoknak való ajándékvásárlás nem zavar, anyának apának és a húgomnak mindig van vmi jó ötletem, nagyszülőknek, nagynéniknek-nagybácsiknak pedig készíteni szoktam vmit, pl. festek vagy hasonló, a szüleim úgyis adnak praktikusabb ajándékot is, ez csak "figyelmesség".

Hát szóval kb. ennyi:) Ja meg mikor gimnazista voltam, utáltam, hogy végig kellett nézni az idióta karácsonyi műsort, el is lógtam inkább egy osztályfőnöki fejében.

2010. dec. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem utálom, sőt, imádom:) Mi több, a túl korai felhajtást is, az agyondíszített kecókat, a nagy, családi összejöveteleket. Én az évet két részre osztom: van a "nyári rész" és a "karácsonyi rész":)
2010. dec. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!