Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért eröltetik a karácsonyt?

Miért eröltetik a karácsonyt?

Figyelt kérdés
Én úgy érzem, hogy már nem is az emberekről szól.
2010. dec. 7. 12:39
 1/8 anonim ***** válasza:

A karácsony eredetileg nem az emberekről szólt, hanem Jézusról.


Különben senki nem erőlteti. Egy lehetőség, vagy élsz vele, vagy nem. Én élek vele és nagyon sajnálom azokat, akik csak a bevásárlást látják benne. 20-a után még csak a közelébe sem megyek semmilyen boltnak, pont azért, hogy emberközpontú karácsonyunk legyen - ha már nem vagyunk vallásosak :D

2010. dec. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%

Ez a kérdés bennem is felmerült már.

A karácsony mindenkinél olyan értelmet kap, amilyet adunk neki. Nálunk nincs ajándék (gondolom, lepontoznak érte).

Mi csak a 10 éves fiunknak veszünk ajándékot, a 20 évesnek nem. A 20 éves fiam egy nagycsaládi vacsorát kér minden évben, ez nekünk, szülőknek sincs ellenünkre, sőt!

Nálunk a karácsony erről szól, az együttlétről. És nekünk ez így jó. Így gondolkoznak a szüleink és a testvérem is.

2010. dec. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Azért az elsővel egy kicsit vitatkoznék. Már november közepén minden boltot, bevásárlóközpontot, forgalmasabb utcát karácsonyi díszítésbe csomagolnak, a rádiót és a tévét telenyomják idétlen karácsonyi zenékkel és filmekkel. A csapból is az folyik hogy mindjárt karácsony, költs minél több pénzt! Mi ez ha nem erőltetés? A karácsony már rég nem az emberekről szól, nem is a szeretetről, nem is a Jézusbácsiról, sokkal inkább a pénzről.


Amúgy én pont most jutottam el odáig, hogy rohadtul elegem van a karácsonyból, és úgy általában az összes ilyen ünnepből, meg ebből a "játsszuk el egy fél napra hogy szeretjük egymást" dologból. Rohadt pénzkidobás az egész.

2010. dec. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%

A karácsonyi díszítéssel mi a gond? Én szeretem, hogy ha kimegyek az Andrássy útra sétálni, gyönyörű, a karácsonyi zenék is szépek. A vásárlásra meg senki nem kötelez.

Bár én ajándékot adni is szeretek.

2010. dec. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én szeretem a díszitést, és a felhajtást, ami ezzel jár. A feldíszített üzleteket, az utcákat, a rádióban a karácsonyi zenéket, a tv-ben a karácsonyos filmeket. :) Én mégsem vásárolok, csak amit eltervezek, és amit a pénztárcám simán megenged. Nálunk sem az ajándékról szól, de mégis szeretem a varázsát a decembernek.


Volt idő, mikor még másképp gondoltam, és méregdrága ajándékokat vettem a szeretteimnek (fejenként volt olyan, hogy 120 ezer is volt... rég volt, akkor még jól kerestem). De januárban mindig olyan kiégett érzésem volt utána.. hogy úristen.. ha az a pénz meglenne, elmehettünk volna síelni, vagy egy hétre a Mátrába.. Mára már átértékelődött bennem az egész.


Apró ajándék van, sokat van együtt a család, sütünk-főzünk.. és januárban is jó érzésünk marad utána :)

2010. dec. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az Andrássy út tényleg jól néz ki, azt elismerem. :) Meg amúgy az összes többi hely is, amit igényesen meg tudnak csinálni. Na de teszem azt, itt a Campona, ami tele van műfenyődarabokkal, amikről masnik lógnak, meg egy 10 méteres, tökéletes kúp alakú, sűrű műfenyő, szintén masnikkal. Ezt én se szépnek, se igényesnek nem mondanám, inkább ocsmánynak. De ez biztos ízlés kérdése.


A merrimerri kriszmeszszel, a dzsingl bellszszel, meg a hetvenszer leadott karácsonyi filmekkel viszont tényleg tele van a hócipőm. Ezért (se) nézek tévét vagy hallgatok rádiót önszántamból.

2010. dec. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mindenkire azt lehet ráerőltetni, amire hagyják. A boltok ebben látják a pénzt, persze hogy kapnak rajta. Valamiből mindenkinek meg kell élni.

Ám azt, hogy miről szól, te döntöd el, nem a feldíszített üzletek. Tehát az erőltetés csupán belemagyarázás arra, mikor az emberek lusták, hogy legalább egy napig megpróbálják megtalálni azt, hogy mit is szeretnek a másikban...


Én például pogány vagyok, és nem karácsonyt ünneplek, hanem előtte a téli napforduló. Ha rám nem tudják rám erőltetni a karácsonyt, másra miért tudnák?

2010. dec. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mert hatalmas business! Ilyenkor minden kacatot el lehet sózni, mert az emberek megőrülnek, és elkezdenek értelmetlen dolgokra pénzt szórni! A multik meg ebből élnek!
2010. dec. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!