Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Székelyek àltalànossàgban...

Székelyek àltalànossàgban mennyire tanultak, inteligensek, kulturàltak?

Figyelt kérdés
Lehet hogy csak véletlen, de én valahogy olyanokba futottam csak bele akik elég primitívek voltak.
júl. 3. 14:16
 1/8 anonim ***** válasza:
50%

Véletlen.

Semmilyen népi, nemzetiségi csoportra vonatkoztatva nincs olyan, hogy "általánosságban".

Közöttük is van mindenféle.

júl. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%
Te olyan körökben forgolódsz.
júl. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem forgolódtam semmiféle "körökben" ezekkel az emberekkel.


Pusztán spontán szituációkban tapasztaltam ezt.

júl. 3. 16:13
 4/8 Szándékos Bendegúz ***** válasza:
0%
Mit szeretnél hallani ?
júl. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
69%
Értékelem a kultúrájukat és a történelmüket, de akikkel én találkoztam az 2-3 ember is elég primitív volt. Piszkos fekete körmök, hiányos fogazat, szűk szókincs. Persze ez csak véletlen, nem mondom, hogy az összes ilyen.
tegnapelőtt 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
5-ös, ha ez igaz, amit írtál, akkor ki sem írtad volna. Te nyilván nem fogorvos vagy sebész székelyekbe ütköztél, hanem a romániai nyomorból Magyarországon próbálkozó székelyekre akadtál, akik mindent elvállalnak kertásástól a fuvarozásig. Hasonló helyzetben te nem lennél képes ilyesmire. Velük hasonlítod magadat össze, de az összehasonlításból te jössz ki rosszabbul. Szégyelld magad !
tegnapelőtt 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nem szégyellem. Nincs is rá okom. Ha figyelmesen végigolvastad volna az egész válaszom, akkor a végén láthattad volna, a kijelentésem, hogy mindez csak valószínűleg véletlen. Életem során kevés székellyel volt szerencsém találkozni, az 2-3 személy nem alkalmas arra, hogy átfogó véleményt alkossak bármilyen embercsoportról.
tegnapelőtt 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Annyira imádom az ilyen jó magyar "nem lehet általánosítani" mellébeszélő válaszokat. Nem a francokat nem lehet, a legtöbb népnél simán lehet jó pár olyan tulajdonságot felsorolni, ami NAGY RÉSZÜKRE igaz.


Hasonló a tapaszlatom úgy en bloc a romániai magyarokkal: beképzelt, meglehetősen primitív emberek, általában igénytelen öltözködéssel.


Egyszer voltam Erdélyben, nem is nagyon vágyom vissza, nincs kedvem lepukkant rozsdás fürdőszobákhoz és primitív, beképzelt emberekhez.

Pár éve erdélyi 40es férfi a szomszédom, és hát nem sok ilyen nyomorulttal találkoztam életem során.

Angolul okoskodik a face-én (jó pár durva nyelvtani hibával), leírja h csak okos emberekkel beszél (:D), miközben nem nagyon ért semmihez, piacképes végzettsége nincs, csak érettségi. Amikor biciklivel megyek, és jön szemben, lusta arrébb mászni a kocsijával..Legszívesebben megverném.

Anyámnak volt erdélyi magyar munkatársa, ő is hasonló típus volt.


Úgy látszik, a romániai putriban felnőve, aztán Magyarországra költözve még rosszabbak lesznek ezek.

tegnap 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!