Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Pontosan mikor is ünneplik a...

Pontosan mikor is ünneplik a karácsonyt az USA-ban?

Figyelt kérdés
Mert hallottam olyat,hogy ők is 25.-én,mint mi,de régebben meg valahol azt olvastam,hogy együtt ünneplik az újévvel 30-31.-én.
2008. dec. 18. 10:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
USA-ban nagyon sok vallás van. De akik a kerácsonyt ünneplik, azoknak 25-én reggel érkezik a télepó. egy napig van csak karácsony. de változó államonként, és válltozó hogy hol mennyi keresztény, zsidó vagy más vallásu van. Pl én new york-ban éltem és ott minden fel volt diszítve de a legtöbb ember mindenféle nemzetiségü volt akik nem igazán ünnepelték a karácsonyt, föleg a zsidok. Ezért hiába volt minden feldíszítve valahogy mégsme volt igazi karácsony.
2008. dec. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

December 25-én van karácsony.

De ünnepelnek a zsidók, indiaiak, arabok, stb. Nekik is mind-mind decemberben van az ünnepük, csak máshogy hivják. Ezért is nem azt mondják, hogy Happy Christmas, hanem azt, hogy Happy Hollyday. Hiszen nem tudhatod, milyen vallású és ezzel nem bántod meg.

Én is new yorkban élek, de az európaiak lakta részen. A magyar templomban ugyanugy van Szenteste 24-én és akkor is jön a Jézuska is. December 6-án is ünnepeljük a Mikulást és nekünk nem a Santa hozza az ajándékot. Szóval egy 11 milliós városban rengeteg ember él és nekik mindegyiknek meg van a saját ünnepe.

Én ezért is szeretek itt lenni, mert annyi féle nemzetiség él együtt és próbálja a saját hagyományait megtartani.

A várost meg Thanksgiving után kezdik feldisziteni és nem igaz, hogy nem szép. Nagyon szép, csak a karácsonyfa mellé odateszik a menorat, a zsidó gyertyatartót is. Ettől meg különleges.

2008. dec. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
0%
február 20
2009. jan. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
nekik nincs szenteste csak dec. 25-én reggel bontják az ajándékokat és 26-a már munkanap
2009. dec. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!