Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Hogyan tegyük mégis széppé,...

Hogyan tegyük mégis széppé, meleggé, ünnepélyessé a karácsonyt, ha dolgozni kell?

Figyelt kérdés

Férjem is és én is olyan helyen dolgozunk, hogy csak a szombat és a vasárnap a szabadnapunk. Akkor is kell dolgozni menni, ha az a nap ünnep. Igy van ez karácsonykor is, hiszen az idén sz-cs-p lesz ünnep.

Ha este fél 6-kor jövök haza 24-én, hogyan csináljam meg, hogy mégis szép, ünnepi menü és hangulat legyen?

Diszitsük fel a fát már előző hétvégén? Vagy a kaját, sütit süssem meg előre? Adjatok ötleteket!

Ja! Este 7-re el szeretnénk menni a templomba is.

Szülők, testvérek, gyerek nincs. Csak ketten vagyunk.


2008. dec. 1. 14:32
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Én is sokat dolgoztam ünnepek alatt.Én úgy oldanám meg a helyedben,hogy sütit hazafelé vennék készen /vagy előtte nap/,csinálnék előző hétvégén töltött csirkecombot,amit nyersen lefagyasztanék,így csak be kell rakni a sütőbe.Elmennék a templomba,hazaérve betenném a csirkét sülni,hámoznék hozzá 4 szem krumplit pürének.Aztán amíg sül a hús Apuval feldíszíteném a fát.Így igaz olyan 10 órára lennél készen,dehát karácsony csak 1x van egy évben.
2008. dec. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Én lehet, hogy már a templomba menés előtt betenném sülni azt a csirkét. És nem is kell lefagyesztani, előző este előkészítheted, és beteszed a hűtőbe. Én is sokszor csinálom így, és még finomabb is lesz.
2008. dec. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!