Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mit gondol (sz) a kannibalizmu...

Nemo kapitány (V.A.) kérdése:

Mit gondol (sz) a kannibalizmusról?

Figyelt kérdés

[link]

Elképzelhető-e hogy valahol, valamikor visszatér ez a szokás? (Nem végszükség esetén, hanem elfogadott társadalmi normaként?)

Az európai kannibalizmusról van-e valami jó írás valahol?


2010. aug. 7. 21:49
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Öregmuttert nem szeretem, ezért mindig a tányér szélén hagyom.........
2010. aug. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szörnyű! Fel vagyok háborodva ezen!
2010. aug. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Számomra undorító, ahogy a modern társadalmakban nevelkedettek nagy részének valószínűleg az. Ha egy olyan társadalomba születik az ember, ahol ez elfogadott, bevett szokás, akkor neki ez természetes.


Nem hiszem, hogy elfogadott társadalmi normaként visszatér.

"A mai civilizált társadalmakban azonban olyan erős gát épült be az emberekbe ez ellen a szokás ellen, hogy az emberhús fogyasztását a legtöbben még a gyilkosságnál is megvetendőbb bűnnek tartják."

Szerintem emiatt az erős gát miatt nem, legalábbis ahol eddig sem volt már napjainkban, ott talán már nem is lesz.


Szükséghelyzetben viszont szerintem 10 emberből 8 megenné az emberhúst...ha viszolyogva is, de az életösztön erősebb.

2010. aug. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
2010. aug. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy ez valaha is visszatérne elfogadott társadalmi normaként, főleg az erkölcsi gátak miatt. Mármint tényleg, miért enne meg valaki egy másik embert, amikor van állat is? A filozófia és vallás mára olyan fokig modernizálódott és fejlődött, hogy szerintem esélytelen elfogadottá tenni a kannibalizmust.


A végszükség más eset egy kicsit. Ott volt ugyebár a cikk végén a történet a rögbicsapat tagjairól, akik egymás holttestét ették meg.

Nos, én biztos nem tennék így. Lehet mondani,hogy persze, ha ott lennél és éheznél, akkor megtennéd, de tudom, hogy akkor inkább olyan messzire mennék a többiektől, amennyire csak lehet, még azt is megakadályozva, hogy esetleg kísértésbe essek.

2010. aug. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
a kannibalizmusnál van rosszabb is...én a homoszexualitást sokkal undorítóbb dolognak tartom!
2011. febr. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!