Mi alapján büszke valaki a nemzetiségére ill. a honfitársai eredményeire?
#14: szerintem se sok értelme van a büszkeségnek. Mondjuk a genetika szerintem kevésbé számít, mivel az 99.9%-ban megegyezik mindenkiével. Hacsak nem valami genetikai defektussal születik valaki, genetikailag szerintem elég jó esélyegyenlőség van.
A környezet már más tészta. Némely környezet úgy be tudja zárni egyesek gondolkodásmódját hogy 10 generáció nem elég ahhoz hogy megváltozzon.
Az egyén aki büszke az elért eredményére, ha megvizsgálja mennyi más ember segítségére volt szükség ahhoz hogy teljesítsen, máris beláthatja hogy egy kis porszem volt a saját szerepe az egészben.
Szerintem jobb ha mindenki csak örül a másik ill. a saját eredményének, de a büszkeségből semmi jó nem sül ki, mert attól többnek kezdi érezni magát (vagy nemzetét) a másiknál.
Már választ adtam a kérdésedre az elején.
De igaza van másoknak te nem kérdezni jöttél hanem okoskodni.
De azért elmondom mégegyszer, egyszerűen, hogy te is megértsd.
Büszke vagyunk ha egy magyar ember(mint ahogyan mi is azok vagyunk) elér valami nagyobb eredményt, ahol a hazáját képviseli. Hogy miért? Ez kb olyan mint hogy miért élünk?
Ahogy az anya, apa is lehet büszke a gyermekére, illetve fordítva.
A nemzetiségre való büszkeséget nem értem, az ember ne az adottságaira legyen büszke.
Egyet értek a kérdezővel. Én is erőltetettnek érzem ezt a nagy nacioanlizmust. Ha megy a foci a tévében vagy bármi más, nekem ott a magyar csapat ugyanolyan idegen, mint bármelyik másik. Annak fogok szurkolni, aki a legjobban tetszik, és nem kötelességem a magyaroknak, csak azért, mert ide születtem. Max ha lenne valami rokon, aki ott focizik, akkor igen, de csak miatta. Ennyi.
A kérdező logikus, légyszi ne bántsátok már. A nacionalizmus meg nagyon sokszor tényleg rossz politikai manipuláció része, pl. amikor a kivándorlást akarják megelőzni, akkor egyesek lelkileg zsarolhatók ilyenekkkel, de na ne már :D
Az indexen pont most jelent meg egy nagyjából ezt a hatást elemző írás.
Végre egy értelmes fejtegetése a jelenségnek, bár a végkommentjével nem értek egyet, hiszen ez a "törzsi ösztön" tök jó hogy nem háborúkban van kiélve, de sokkal hasznosabb lenne ha a globális problémák megoldásának szolgálatába lenne állítva. Pl. a "mi" lehetne absztraktabb: az egész emberiség vagy akár még az emberiség + minden élőlény a Földön, az "ők" meg pl a klímaváltozás, járványok, éhezés, környezetszennyezés stb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!