Hogyan szerezhetnék technikai tudást rajzolásban?
Szeretnék elkezdeni rajzolni. Régen évekig rajzoltam, festettem sokat, de azután semmi. ennek már 9 éve. Teljesen kikopott az addigi tudásom. Most 22 éves vagyok. Már ha ez számít.
De a lényeg az, hogy szeretnék magamtól rajzolni dolgokat, de borzalmasan rajzolok. Olyan gyakorlatok érdekelnének amik fejlesztik a precízséget satöbbi. Aki magasabb szintem műveli a rajzolást, az leírhatná hogy szerinte miket kéne rajzolnom, hogy valamennyi technikai tudást szerezzek. Egyszerűen az lenne a célom, hogy "engedelmeskedjen" valamennyire a ceruza nekem.
22 évesen én is pont ezt vettem a fejembe, hogy újra megtanulok rajzolni. :) (Most 25 vagyok - ha ez számít.)
A legfontosabb, amit néhány év alatt megtanultam, hogy nem a ceruza kezelését kell fejleszteni, hanem a megfigyelési képességet. A jobb agyféltekés rajzolás tankönyve elég jó kezdésnek, sok hasznos dolgot ír. Továbbá kövess olyan művészeket Facebookon/Instagramon/stb., akiknek tetszik a stílusa és próbálkozz olyanokat, vagy hasonlókat alkotni. Gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás... Emellett még ami nekem bevált, hogy a rajzaimat mind feltettem a szobám falára egy jól látható helyre és otthagytam őket hónapokra. Ennyi idő után már teljesen kiismertem őket és álmomból felébresztve is fel tudtam sorolni azokat a hibáimat, amiket soha többé nem szeretnék elkövetni. :)
Így ezekkel szerintem elég jól el tudsz indulni, ha nem vágysz iskolaszagú oktatóanyagokra. Sok sikert!
Én csak 18 vagyok, de egész életemben rajzoltam, jövőre pedig tervezőgrafikára megyek egyetemen, szóval tudok egy-két javaslatot írni:
-Első és legfontosabb dolog a gyakorlás. Nem kell, hogy ihleted legyen, csak rajzolj random dolgokat, akár csak textúragyakorlás is lehet, vagy anatómia vagy bármi ami érdekel.
-A másolás is nagyon fontos fázisa a rajzolásnak, a profik is csinálják, nem csak nekünk kell, rengeteget fejleszt.
-Rakd el az összes rajzod, azokat is amik rosszul sikerültek, sőt, azokat rakd a legláthatóbb helyre, mert azokon látod, hogy mi nem stimmelt és a jövőben tudsz javítani.
-Fogd szabadon a ceruzát, ahogy épp jól esik, ne ragaszkodj ahhoz, hogy a mutató és hüvelykujjad közt legyen.
-Ha elfárad az agyad/szemed, csinálj mást egy pár percig, ne őrülj bele a munkádba. :D De arra is figyelj, hogy ne legyél túl sokáig távol a rajztól, mert "kizökkenhetsz" belőle.
-Forgasd a papírt. Régen a rajztanárom valamiért azt tanította, hogy soha ne csináljuk (nem mondott indokot), de sokat segíthet.
-Mindig egyenesen nézz a rajzodra felülről (vagy elölről, ahogy rajzolsz), de soha ne rajzolj oldalról, mert deformálódni fognak az alakok.
-Élvezd amit csinálsz. Rengetegszer lesz olyan, hogy azt gondolod "meh, nincs kedvem rajzolni", olyankor ülj le, firkálj valamit, és ha még 10 perc után sincs hangulatod, akkor hanyagold a dolgot. :)
-Nézz profi videósokat, rengeteg hasznos infóval láthatnak el.
Hirtelen ennyi jutott eszembe. :)
Gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás. Mivel a leírtak alapján újrakezdő vagy, ércdemes az alapoktól kezdeni.
Forgástestek (Pl, szék, kockák, bútorok, kúp stb.), külső és belső tér (a perspektíva miatt fontos), csendéletek (Jó, ha van benne drapéria).
Amit ajánlok, az Szunyighy András: Rajz ABC című könyve.
Köszönöm a válaszokat. Valahol én is ilyenekre gondoltam mit amit itt írtatok, de azért jó volt a megerősítés.
Aztán a kezdeti bénázás után azért sokat javult a helyzet, csak hát évekig nem fogtam a kezembe ceruzát, de most már magamhoz mérten elégedett vagyok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!