Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hol jelentethetném meg a most...

Hol jelentethetném meg a most elkészült könyvem?

Figyelt kérdés
Akik korábban már adtak ki könyvet esetleg, milyen tapasztalatokkal rendelkeznek? Hol éri meg a legjobban próbálkozni? Mik a tapasztalataitok a novumverlag-gal kapcsolatban? Illetve valóban nagyon kedvezőek-e a LiLLi kiadó ajánlatai?
2010. máj. 31. 20:25
 1/3 anonim válasza:
Ez a kérdés nekem is jó lenne ugyanis én is ezt a kiadót néztem meg. És hogy milyenek lehetnek az esélyeim stb. Szóval, aki tudja az írjon:)
2010. máj. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha úgy gondolod, hogy jó add ki kis példányszámban te magad. Van jópár nyomda stb... ami ezzel foglalkozik. A kiadók ismeretlenként vagy lenyúlnak vagy elküldenek. Van olyan kiadó amelyik csak nem fizet, de valahol olvastam, hogy valamelyik meg konkrétan ellopja a beküldött jó munkákat, és más neve alatt megjelenteti. Nem tudom ez igaz-e, de ezt később nagyon nehéz bizonyítani, úgyhogy vigyázz velük.

Ha megjelentetik a feltételek akkor se túl jók. Tőlem pl. 25 évre vett meg minden szerzői jogot 150ezer ft-ért egy kiadó. Ott ez a szabott ár, én meg pont munka nélkül voltam, nagyon kellett a pénz, hát elvállaltam. Ez olyan könyv volt, hogy előre megmondták a témát én meg megírtam ennyiért. Ez ma már sokszor megy így. Remélem azért nem ábrándultál ki teljesen, sok sikert :)

2010. máj. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Néhány "buta" ember meglépte azt, hogy középszerűnek mondható könyvét ingyen letölthető formában is közreadta. Legalább annyian vették meg a kiadott papírkönyvet, mint amennyire számítottak volna normál (költséges) hírverés esetén. Ráadásul nem ritkán pofátlanul kiteszik egymás mellé ugyanazt 0-ért és 1000Ft-nyi ebook árért. Vagy PayPal-os Donate! gomb, ha beéred kevesebbel :)


Szerencsére nem kell jogásznak se lenni, ott a Creative Commons. Feltölteni pl ott a scribd, de van kismillió lehetőség. Promózni puszta kézzel, mindennapi netezésed alkalmával elegendő, főleg ha olyan könyv, hogy be-beindít egy-egy nagyobb szájreklám-hullámot. Így néhány nagyságrenddel több emberhez eljut, és befektetés helyett gyűjthetsz előrendelést a papír formátumúra.


Ez az értékesítési mód minimum a jó híredet öregbíti, ha tényleg komoly a könyv. Ráadásul amíg nem "biztos" a siker, addig jobb is a semmit se befektetős út :)

2010. jún. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!