Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan tudnám valahogy lefixal...

Hogyan tudnám valahogy lefixalni azt amit festettem?

Figyelt kérdés

Vizfestekkel festettem, de ugye amikor megszárad rossz a tapintása, meg fakó is..

[link]

[link]

Ezekről, ilyesmiről lenne szó.. Ötlet?


2016. aug. 17. 18:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A fiamék hajlakkal fixáltak az egyetemen, igaz főleg rajzokat.
2016. aug. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mar próbáltam a hajlakkot, de az valahogy nem jo
2016. aug. 17. 19:34
 3/11 anonim ***** válasza:

Hajlakkal szokták, valóban, bár komoly alkotók nem javasolják. Most éppen aktuálisan úgy néz ki, hogy tartósabb lesz tőle a kép, de nem tudni, hogy 10-20-30 év alatt hogyan viselkedik az a lakk, könnyen lehet, hogy hosszabb távon igen kártékony.


Vannak erre a célra piacra dobot fixáló spray-k is, marha drágán, ezért nálunk nem is nagyon lehet kapni, külföldről kell beszerezni. De ezeket is csak azért dobták piacra mert (külföldön) van piaca, a profit az meg profit. De ugyanúgy nem tudni hogy fognak ezek évtizedek alatt vizsgázni, mint a hajlakk esetében.


A válasz tehát nagyjából az, hogy sehogy, nem kell fixálni. :)

A megfelelő témához a megfelelő technikát kell kiválasztani, hogy ne kelljen utólag tupírozni rajta, utána meg vigyázni kell a képre. Fakó színekkel is lehet csillogást festeni, és akkor a tapintása sem lesz zavaró.

[link]

2016. aug. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ :)

Olajfesték jobb lenne, de az nagyon drága

2016. aug. 17. 20:06
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A vízfestéket nem kell fixálni, a szenet, grafitot (ha olyan), pasztellt kell. Az összes festék veszít valamennyit az élénkségből miután megszárad, de minél jobb minőségű a festék, annál több pigmentet tartalmaz és annál élénkebb lesz a szín. Ajánlom a szilkés festékeket, én pl van goghot használok, vannak sokkal jobbak is, de azok nagyon drágák (pl schmincke). Amúgy a vízfestéknek nem feltétlenül az a lényege hogy nagyon élénk legyen (akvarellben az a szép hogy látszanak az átfedések a foltok közt, néhol kibukkan a papír fehérje, laza, lendületes, gyors festési mód), te fedőfestékként akarod használni, arra valóban jobb lenne az olaj vagy az akril. A tapintás meg nem tudom minek érdekel:D
2016. aug. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Akvarellt tilos fixálni! Más esetekben is vita van arról,hogy kell-e , a pasztellt azért szokás,hogy ne dörzsölődjön az akrilt azért hogy védje fénytől stb.., viszont a pasztell is megváltozik tőle.. De visszatérve a kérdésre, ezt írták egy külföldi szakamai oldalon:

'Regardless of that debate, using a fixative or any fixing agent on your watercolors is not recommended. Fixatives inhibit the process of expansion and contraction necessary to stabilize works on paper. What’s more, fixatives can dry to a hard finish and can even cause your watercolor paper to buckle and the paint to crack.'


A lényege az,hogy nem javasolt, mert megakadályozhatja a festék kötődését a papírhoz, illetve keményre száríthatja és ez gyűrődést vagy repedést is okozhat.

2016. aug. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves szakértők :) :D
2016. aug. 22. 23:13
 8/11 anonim válasza:

"Olajfesték jobb lenne, de az nagyon drága"

Én a jysk ben szoktam olajfestéket venni, kb 1500 forintér :)... Annyira a minősége sem roszz, de mivel csak most kezdek vele próbálkozni, nekem nagyon is megfelel ;D hozzá meg olyan hígítót, amit olajfestékhez is szoktak használni, pl székfestéshez meg ilyenekhez, azt is lehet kb 1000 ért kapni... Meg a Lidl ben is szoktak néha árulni festéket, ha ilyen művészeti hét van. Nem feltétlen művészellátóban kell az ilyeneket megvenni, ahol csak lehúzzák az embereket...ok, lehet hogy minőségibb....de csak leleményesnek kell lenni és olcsóbban is ki lehet jönni ;)

2016. aug. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát, a jó és a nem jó között azért nagy eltérések vannak.

Az egyik az a színttartósság,ami csak később derül ki.

A másik az viszont a keverhetőség. Ha túl hamar koszos lesz a festék,akkor az vagy kevés vagy nem pigment helyett mást tartalmaz.

Ez egy pigment erősség teszt:

https://www.youtube.com/watch?v=7Y0yGaT3EZQ


Na most látható,hogy az egyikkel sose lesz olyan kéked,mint a másikkal...

2016. aug. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Én nem is úgy gondoltam, hogy egy prori művész egy műremekhez simán használhatna ilyen olcsóbb festékeket. Én is mondtam, hogy a minősége rosszabb, de ha valaki még csak most kezd olajjal festeni, nemhinném hogy az lenne a lényeg, hogy az első pár alkotása ötven évig vagy tovább tökéletesen megtartsa a színeit stb. Először szerintem inkább a technikát kellene kidolgozni...mert ha még nem igazán érzi magát valaki otthonosan az ilyen, kifinomultabb festészetben,akkor nincs értelme a tízszer annyiba kerülő alapanyagot használni... Azért valljuk be, ez nem egy akvarell. Szóval ha majd megy az egész, jó a technikája meg szépeket tud valaki alkotni, akkor érdemes kicsit profibb dolgokkal dolgozni. Persze ez az én véleményem. Mint mondtam én is csak most kezdtem a nyáron festeni... Ui.: jó volt leszólni a maximalista véleményeddel egy 13 éves lányt?? Bocsi, nincs harag, neked is lehetnek szabad gondolataid,de ezt olyan jól esett leírni a végére... ;D
2016. aug. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!