Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek milyen mesét írtam?

Szerintetek milyen mesét írtam?

Figyelt kérdés
Lehet,hogy részletekben írom le, mert a géphez kell engednem a többieket.

2015. nov. 12. 16:21
 1/9 A kérdező kommentje:

Fülöp herceg és Anna hercegnő



Egyszer volt, hol nem volt,volt egyszer egy hatalmas királyság:Xernia.Xerniát gyönyörű hegyek,erdők és tengerek határolták határainál.De nem volt ez így mindig de nem ám:régen hatalmas háborúk dúltak egy ékkőért, amiröl aszt se tudták,hogy hol van.Erről szól az én mesém.

Réges régen A háború előtt pár évtizeddel megszületett Félix, aki apósa lesz annak ki győzelemre viszi a háborút.

Félix gyenge,sápadt gyerek volt.Ezért is amikor néha szökött a közeli dombra játszani sokszor bántották.Ezért megkérte apját,hogy tanítsa.Félix erős akarattal tanulta a

vívást és a test-testelleni küzdelmeket.

2015. nov. 12. 16:40
 2/9 anonim ***** válasza:

Mi van? Egy huzamban Ctrl+C/Ctrl+V-vel bemásolod az egészet. Nehogy itt gépeld le betűről betűre!


Egyébként a helyesírás és a nyelvtan hagy kívánnivalót maga után, ezeket javítsd ki először.

2015. nov. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Rakd fel myfict.hu ra, az direkt ilyen oldal, amatőr íróknak... Ott még kommentett is kaphatsz... Egyébként, nem rossz a meséd :)
2015. nov. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Andizsuzsi ***** válasza:
Ott kezdd, hogy kijavítod a helyesírási hibáidat! Aszt - nagyon gáz.
2015. nov. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

WHAT? Ugye általános iskolás vagy. Ugye? UGYE?


Tippek:

- több helyesírási hiba is van


- furán fogalmazol. Bővítsd a szókincsedet "határolták határainál"


- már most nem értem a történetet. Egy olyan emberről szól, akinek semmi köze nincs a hőshöz? Ő csak az após. Tehát még csak nem is rokona a hősnek. Ez direkt van így?

2015. nov. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.igyekszek helyesen írni,és igen direkt van így.
2015. nov. 12. 18:26
 7/9 A kérdező kommentje:

Így hát erős kitartással,mire Félix király lett erős,és bátor ember lett belőle .Egyszer mikor Félix az ország teendőivel foglalkozott egy katona szolt,hogy jött egy jövőbelátó:

-Felséges királyom-szolt a katona-egy jövőbelátó kér bebocsátást.Aszt mondja fontos információi vannak az országgal kapcsolatban.

-Engedd hát be-szolt Félix.

Amint eszt kimondta kinyílt az ajtó és belépett rajta egy őszhajú szakadt ruhájú vak ember.

-Úgy hallottam-mondta Félix- fontos információid vannak az országgal kapcsolatban.Beszélj hát és busásan megjutalmazlak.

-Három év múlva eljő a leány,huszonöt év múlva eljő a vég

Eljő a vég ha nem találod meg az ékkőt mely segíteni vél.

-ez mi akar lenni?Talán egy fejtörő?-kérdezte Félix.

2015. nov. 12. 18:46
 8/9 A kérdező kommentje:

A jövőbelátó nem válaszolt,belenyúlt a ruhája egyik zsebébe,és elővett egy kis golyót és a földre dobta.A termet elöntötte a füst, és a jövőbelátó eltűnt.Félix nem értette amit a jövőbelátó mondott.Sokáig gondolkodott a rejtvényen,de sehogy sem tudott rájönni ,ezért hát nem foglalkozott vele.

Három évre rá teherbe esett a királynő,és egy szép leányt szült.Haja mint a fa kérgének színe,ajka piros mint a vér,bőre puha mint a gyapjú.A leányt Annának nevezték el.

Anna születése után Félix rájött a rejtvény megfejtésére:A három év múlva-gondolkodott Félix-eljön a leány az az lehet hogy három év múlva születni fog egy lányom,ami be is teljesült.De mi lehet a huszonöt év múlva eljön a vég.Eljő a vég ha nem találod meg az ékkőt mely segíteni vél.Hm,bármit is jelenthet nem jelent jót.

Rossz idők következnek Xerniára.Nehéz választásokat kel hoznom.Félix összehívta tanácsosait.Akik aszt tanácsolták,hogy rejtsék el Annát egy szegény családnál.

2015. nov. 14. 11:06
 9/9 A kérdező kommentje:

Fülöp herceg és Anna hercegnő


Egyszer volt, hol nem volt,volt egyszer egy hatalmas királyság: Xernia.Xerniát gyönyörű hegyek,erdők és tengerek határolták határainál.De nem volt ez így mindig ,de nem ám:régen hatalmas háborúk dúltak a boszorkányokkal egy ékkőért, amiről aszt se tudták,hogy hol van.Erről szól az én mesém.

Réges régen a háború előtt pár évtizeddel megszületett Félix, aki apósa lesz annak ki győzelemre viszi a háborút. Félix gyenge,sápadt gyerek volt.Ezért is amikor néha kiszökött a közeli dombra játszani sokszor bántották.Ezért megkérte apját,hogy tanítsa.Félix erős akarattal tanulta a vívást és a test-testelleni küzdelmeket. Így hát erős kitartással,mire Félix király lett erős,és bátor ember lett belőle.Egyszer mikor Félix az ország teendőivel foglalkozott egy katona szolt,hogy jött egy jövőbelátó:

-Felséges királyom-szolt a katona-egy jövőbelátó kér bebocsátást.Aszt mondja fontos információi vannak az országgal kapcsolatban.

-Engedd hát be-szolt Félix.

Amint eszt kimondta kinyílt az ajtó és belépett rajta egy őszhajú szakadt ruhájú vak ember.

-Úgy hallottam-mondta Félix- fontos információid vannak az országgal kapcsolatban.Beszélj hát és busásan megjutalmazlak.

-Három év múlva eljő a leány,huszonöt év múlva eljő a vég. Eljő a vég ha nem találod meg az ékkőt mely segíteni vél.

-Ez mi akar lenni?Talán egy fejtörő?-kérdezte Félix.

A jövőbelátó nem válaszolt,belenyúlt a ruhája egyik zsebébe,és elővett egy kis golyót és a földre dobta.A termet elöntötte a füst, és a jövőbelátó eltűnt.Félix nem értette amit a jövőbelátó mondott.Sokáig gondolkodott a rejtvényen,de sehogy sem tudott rájönni ,ezért hát nem foglalkozott vele.

Három évre rá teherbe esett a királynő,és egy szép leányt szült.Haja mint a fa kérgének barnasága,ajka piros mint a vér,bőre puha mint a gyapjú.A leányt Annának nevezték el. Anna születése után Félix rájött a rejtvény megfejtésére:A három év múlva-gondolkodott Félix-eljön a leány az az lehet hogy három év múlva születni fog egy lányom,ami be is teljesült.De mi lehet a huszonöt év múlva eljön a vég.Eljő a vég ha nem találod meg az ékkőt mely segíteni vél.Hm,bármit is jelenthet nem jelent jót.

Rossz idők következnek Xerniára. Nehéz választásokat kell hoznom.Félix összehívta tanácsosait,akik aszt tanácsolták,hogy rejtsék el Annát egy szegény családnál. Ez így is lett.Félix nagy nehezen de meg vált a lágytól.Annát egy kis faluba messze a vártól vitték.

Anna mire tizenhárom éves lett öltözködőset játszott a szülei szobájában,de véletlen felbukott a szőnyegben és talált egy titkos rekeszt egy papírral.Anna elkezdte olvasni az üzenetet: -Ee-zzz-ee-nel ggy-er-mee-kem nn-eee-ked aa-dd-om.1.Mm-iiii-rickh Fff-éé-lix kk-ii-rr-ály.De ekkor betoppant az anyja -Te mit csinálsz?-kérdezte kiabálva-,ezt honnan szerezted. –Mi ez a nagy kiabálás?-kérdezte a megjött apa.Te jó ég-mondta a rekeszre nézve.Mit csináltál lányom? -Én nem vagyok a lányotok-mondta Anna idegesen.Mi az,hogy nektek adtak?,és hogy Mirickh Félix? -Te a mi lányunk vagy Anna-nyugtatták a szülei. –Nem,nem vagyok az. Bizonyítja ez a papír. –Ez hazugság –mondta az apja,és kivéve a papírt a lány kezéből összetépte. –Egy hónapig szobafogság-mondta-,és vacsora nélkül fekszel le.

Anna sírva rohant be a szobájába,és álomba sírta magát.Álmában látta,hogy a király egy ékkőt ad neki.Majd hirtelen egy toronyban találja magát egy haldokló fiúval,és egy csúf boszorkánnyal.Anna felébredt és elhatározta, hogy megszökik.Ez így is lett.Kivárta míg a szülei elalszanak,kinyitotta az ablakot és elszökött.

2016. febr. 29. 16:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!