Paradoxonnak számít az, ha olyan könyveket olvasunk, amelyek a fogyasztói társadalmat támadják, miközben mi is a fogyasztói társadalom tagjai vagyunk?
Igazatok van. Ennek ellenére mégis mi is megvesszük az árukat, lakásban élünk, nem tömörülünk hippi kommunákba.(bár igaz ez az ideológia már megbukott)
Az ideológiai rendszereket a történelem részeként tekintjük, mégis van egyfajta elvágyódás bennünk, bennem. Egy érzés, gondolat, hogy nekem más korban jobb lett volna. A kényelem, a komfort megvan ugyan, de ami az egész társadalmat mozgatja, az emberi gondolkodásmódot, azt erősen lehetne kritizálni.
Abban mondjuk igazad van, hogy sokan leszólják a fogyasztói társadalmat, miközben nem tudnak lemondani róla. (Kicsit én is ilyen vagyok.) Tehát zavaró, hogy a reklámokban pazarlásra és mértéktelen vásárlásra ösztönöznek bennünket, hajtjuk a melót hogy még többet vásárolhassunk, miközben nem tudom elképzelni, mit ennék, ha nem lenne élelmiszeripar, és úgy általában hogyan élnék, ha nem lenne gazdaság. Ha falun nőttem volna fel, akkor esetleg, de én városi paraszt vagyok. :))
Az amerikai társadalom tipikus példa erre. Ott kormány szinten, intézményesen védik azt az életmódot, és minden eszközzel fenntartják. Konkrétan ez működteti az egész országot és a politikát. Ez általában igaz a szabad piaci gazdaságra másutt is. Amit lehet ugyan szidni, de ha nem ez, akkor marad Észak-Korea vagy a busmanok példája. Egyik sem az igazi megoldás.
(#3 voltam.)
Örülök, hogy megmeradt ez az igen fontos kérdés.
TL válaszom NEM
bővebben : életünk nem csak egyértelmű, algoritmikusan megoldható kérdésekből áll.
Ez tesz minket emberré, hogy ismereteink alapján döntünk mindig. Ilyenkor is. (hol így, hol úgy....)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!