Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Vannak még emberek itt, akik...

Vannak még emberek itt, akik szeretnek olvasni?

Figyelt kérdés
2015. jan. 19. 19:32
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
48%

Kicsit egyértelműbben is fogalmazhattál volna, hallod-e, füleg hogy pont azt próbálod megmagyarázni, hogy a humán tudományokra mekkora szükség van. A kutató az leginkább pl. a laborokban dolgozókra vonatkozik.

Másrészt én úgy gondolom, hogy halálra tanulmányozott költőkről való kutatásra tényleg nincs nagy szükség. Nem azt mondom, hogy legyen tilos, de egy Adyn vagy Petőfin mit kell még tanulmányozni? Hatvanszor átrágott téma. Ha valakinek ők a szevedélyei, akkor csinálja, de fölösleges fenntartani államilag egy rakat ilyen kutatót.

2015. jan. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Az meg, hogy csak költészettel tudjuk az érzelmeinket közvetíteni, az meg egyszerűen nem igaz. A költészeten kívül még millió egy művészeti ágazat létezik, szóval semmi esetre sem állítanám, hogy ez az egyetlen dolog.
2015. jan. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Egyetlen dolog lenne? Nem. Valóban nem. Hiszen ott van még rá a zene és a film, a képzőművészet, a festészet.

Viszont szeretném megkérdezni, hogy ha régebben nagy szeretettel olvasták esszéírók, költők, regényírók, filozófusok munkáit televíziónézés helyett akkor ma miért fordult ennyire rossz irányba a dolog? Sok évtizeddel ezelőtt még jóval nagyobb szükség volt a költők és írók életének és művészetének kutatására ma ez leredukálódott köszönhetően a médiumok előretörésének. Sajnos most már ez visszafordíthatatlan folyamat szerintem, de ettől még a könyvek nem haltak és nem halnak meg ha valaki visszanyúl hozzájuk egyfajta búvópatakként vagy menekülésként.

2015. jan. 20. 14:04
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszed, hogy régen mindenki imádott olvasni? A nosztalgia hiteti el veled, hogy régen mennyivel jobb volt, pedig hidd el, nem volt az. Ez megint egy siránkozós kérdés, ahol lehet nagyon látványosan megbotránkozni azon, hogy a modern világ mennyire rossz. Nyugodtan éld ilyen pesszimistán az életedet, de én feleslegesnek tartom a királydrámát.

De mit kutassanak olyan költőkkel kapcsolatban, akiket már kiveséztek milliószor? Ha egyszer már van róluk egy halom életrajz, verselemzés, leírás, stb., akkor minek még egy a kupacba? Vagy ismételgessék ugyan azt, csak más hangon?

2015. jan. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Abban teljesen igazad van, hogy vannak lerágott csontok, akikről már újat feltárni nem igazán lehetne. Hogy régen mennyivel volt másabb a világ az pedig egyfajta romantikus szembeállítás a részemről. Bár az olvasás iránti igényt kutatások igazolják és az lesújtó.

Távolabbi vizekre evezek. Hányan hallgatnak ma jazz-t, blues-t, klasszikus rockot, amelyek közül kettő főként a jazz és a blues ideje Magyarországon talán soha nem jött el. Viszont a klasszikus rockzenét valaha többen hallgatták. A Piramis régen 50000 jegyet adott el, ma 20000 kel el belőlük. Mi ez ha nem romló tendencia?

2015. jan. 20. 20:26
 16/19 anonim ***** válasza:

"Ilyenkor döbben meg az ember. Folyamatosan azt hallom mindenhonnan, hogy az olvasás a perifériára szorul és már nincs szükség könyvekre, mert a világ és az emberiség nem ezáltal halad előre és kutatókra sincs szükség már. "


Mario Vasgas LLosának van egy esszéje, amiben erről ír. Előzmény az, hogy egy tudós kijelentette, hogy az internet mellett semmi szükség olvasni, hiszen az infók megszerzése ma már nem igényel könyveket. Vargas LLosa azt írta, hogy ő nem azt tartja problémának, hogy az emberek ezt így gondolják, hanem azt, hogy tényleg van olyan ember, aki szerint azért olvasunk, hogy infókat kapjunk.


Egyébként nagyon sokan szeretnek olvasni. Én is, sok ismerősöm is.

2015. jan. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Erre az esszére rákeresek majd amint időm engedi. Sokan mondják, hogy csak álmodozni tanít és nem az életre nevel? Csak? Álmodozásra igenis szükség van. Mi az, hogy nem az életre nevel? Éppen ezáltal szembesülünk a saját problémáinkkal, kérdésekre keressük a választ és meg is kapjuk.
2015. jan. 20. 23:09
 18/19 anonim ***** válasza:

Látványcivilizáció c. esszékötetében találod.


Egyébként ő pozitívan érti. Szóval arra akar kilyukadni, hogy a könyvekből igenis sok mindent megtanulunk, de pl. senki nem azért veszi a kezébe a Monte Cristo grófját, hogy na, most megtanulom, hogy kell elszökni egy börtönből.

2015. jan. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Amúgy szerintem a gyakorlati dolgokhoz is fontos az olvasás. Ha van pl. egy tudós, az oké, hogy tudja a képleteket meg ilyesmiket, de képzelőerő nélkül képtelenség bármit feltalálni, vagy összefüggéseket meglátni.
2015. jan. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!