Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Valaki kielemezéné nekem ezt...

Valaki kielemezéné nekem ezt a verset pár sorban?

Figyelt kérdés

Magamban hordom a szívedet,

a szívemben hordom.

Mindig itt van velem.

Bárhová megyek, mindig kell nekem.

És akármit teszek, bármi lesz,

Te ott leszel kedvesem.

A sors nem riaszt,

mert Te vagy a sors nekem.

Nem kell világ ennél szebb,

mert Te vagy a világ, igen.


Íme a titkok titka,

mit senki se tud:

gyökere minden gyökérnek,

rügye minden rügynek,

egek feletti ég a fán,

mely maga az élet.

Mely magasabbra nő,

mit a lélek remélhet,

vagy elme megérthet,

mint az alá nem hulló csillagok csodája.

A szívemben őrizlek.

Ott őrizlek a szívemben.



2014. nov. 11. 10:01
 1/1 anonim ***** válasza:

A vers leginkább egy iskolapadban felejtett névtelen szerelmeslevél stílusát idézi számomra, talán másodikos gyermeké lehet, aki még nem a fogalmazás nagymestere, vagy egy kisegítő osztály tanulójáé, aki beleszeretett a helyi Janiba, csak épp szóban elmondani nem meri.


A vers szívvel nyit és azzal is zárul; közben pedig nem sok minden történik. A "kedvesem" szónál a hideg rázott, a rügyös rügyének rügyés rész egészen jópofa.


Összességében az a nagy bajom vele, hogy szerelmes vagyok, mégis, elolvastam ezt a verset, és semmi nem fogott meg belőle. Pedig hát gondolom, ez az az érzés, amit én érzek, de ez a vers annyira semmit mondó számomra, szavak ide-oda pakolgatása, és közben nem látok benne semmiféle lelket, semmi szerethetőséget.

2014. nov. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!