Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen könyveket kellene...

Milyen könyveket kellene olvasnunk, amelyek által többek leszünk és a mindennapi életünk is jobb lesz, lesz rálátásunk dolgokra, jobb emberismerők leszünk az alábbiak közül?

Figyelt kérdés
Szociológiai, természettudomány, kizárólag reál, kizárólag vallás, pszichológia, irodalom (ezen belül minden), szociográfia, útikönyvek, földrajz. történelem, filológia, etc.
2014. júl. 15. 15:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Szentírás azaz a Biblia, amely könyvek gyűjteménye, (katolikus kiadásban), különös tekintettel ezen belül a Példabeszédek,Prédikátor, Sirák fia és a Bölcsesség könyvére. A Szentírás nehéz olvasmány, nem elég egyszer elolvasni....

Irodalom: ókori irodalom

Természettudomány: Weyl: Szimmetria, mely kulcsot ad több mindenhez...

2014. júl. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Csak ezek hatnak pozitívan a személyiségünkre? Ha kizárólag vallási könyveket olvasunk lesz-e teljes képünk a világról, amiben élünk? Pszichológiai művek nélkül nem igazán válunk jó emberismerővé. Persze ezt lehet vitatni. Miért pont az ókori irodalom?
2014. júl. 15. 19:18
 3/8 anonim ***** válasza:

A Szentírás is az ókori irodalomba tartozik. Nem csupán irodalmi, pszichológiai, hanem történelmi mű....mennyit tudsz az ókorról ??

Olyan vallási könyv, ami nélkül más, későbbi irodalmi mű nem érthető... a múltkor hallottam a rádióban, hogy valaki megszámolta, miszerint Shakespeare műveiben hány bibliai idézet található: a Hamletben 35 vagy 45, a többit is mondták, de nem tudtam megjegyezni a számukat...

"Pszichológiai művek nélkül nem igazán válunk jó emberismerővé."- Csapnivalóak ezek a könyvet az emberismeret terén. Ha nem kellett volna pszichológiából és szociálpszichológiából szigorlatoznom, és "személyiségfejlesztő" csoportba járnom, akkor lennék olyan naív, hogy elhinném az állításod.... Olvasd inkább az első hozzászólásban felsorolt bölcsességi könyveket és okosabb leszel a pszichológusoknál !

" Miért pont az ókori irodalom?

"Azért nem ezekben benne vannak azok a problémák, melyek a mai embereket is foglalkoztatják, és ebből időtávlatból nézve az egész egy másik perspektívába kerül. Kezdjed latin írókkal, őket könnyebb olvasni ! Pl

[link]

2014. júl. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Na a biblia emberismereti vagy mindennapi élet szempontjából pont szart nem ér.
2014. júl. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Én igyekszem minél szélesebb látókörre szert tenni, sokféle könyvet sokféle témában elolvasni. Egyiket se fogadom el 100%-ig. A bigott emberektől engem a hideg ráz, de lehet, hogy bennem van a hiba. Nincs semmi bajom a kereszténységgel, most olvastam pl Pálferi atyától A szorongástól az önbecsülésig-et, nekem ez sokat segített,neked is ajánlom. Még nagy hatással volt rám a Társaslény (Elliot Aronson), ez asszem szociológiai. Az irodalmi művek is jók, de ne ilyen Szürke50árnyalataféle tömegszemetet olvass, hanem pl. Tolsztojt. A szépirodalmiak közül még imádtam Ottliktól az Iskola a határont és Weöres Sándortól a Teljesség felé-t (vagy ez inkább vallásfilozófia).
2014. júl. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Csapnivalóak a pszichológiai könyvek? Szerintem nagyon nincs igazad már bocsánat, de ízlés kérdése. Ha nem olvasnánk pszichológiai könyveket szerintem semmilyen rálátásunk nem lenne az irodalmi művekre. Most van nálam Feldmár András könyv is A tudatállapotok szivárványa, ami bizony nálam nagyon is átütő erejű. Jerome David Salinger Zabhegyező, Franny és Zooey című műveit is nagyon szerettem, mivel még igazabbak ma, mint megírásuk idején. Sajnos fájdalommal telten írom, de bizony ezek a fiatalok vesznek ma minket körül.

Az Aronson könyvet majd elolvasom kedves válaszoló.

2014. júl. 17. 00:47
 7/8 A kérdező kommentje:
A Teljesség felé még is van és nagy élmény. Bár azt többször el kell olvasni ahhoz, hogy igazán átjöjjön. Azt nem értem, miért szokták Márai Sándor Füveskönyvéhez hasonlítani. Weöres Sándorban sokkal több bölcsesség van szerintem. Ez nem azt jelenti, hogy Márai rossz író lenne, nagyon is jó, de mégsem ér fel arra szintre, mint Weöres Sándor.
2014. júl. 17. 00:51
 8/8 anonim ***** válasza:

Hesse: sziddhárta. okos és szép. és ami szép az kisimít. és simán szebbek a hétköznapok. Az okosság meg egy bohócsapka az egészre.

[link]

2014. aug. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!