Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Van itt olyan, aki fest és...

Van itt olyan, aki fest és alapozással (gesso) kapcsolatban tud nekem segíteni?

Figyelt kérdés
Vettem sima farostlemezt (hdf lemez) valamint vettem gesso alapozót. Tegnap este két sorral lealapoztam a lemezt. Ma festenék rá, de egyszerűen nem akarja befogni. Egy minimális festék megmarad rajta a többi meg csúszik rajta ahogy húzom az ecsetet. Nem is kell mondanom, hogy semmit nem fed. Mi a gond?

2014. júl. 10. 12:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kerdezo1


Milyen festekkel festesz? Olaj, akril, tempera, miegeyb? Anelkul, h tudnank, mit kensz az alapozott feluletre, nem tudunk segiteni.


Udv R.

2014. júl. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Alapozás előtt nem árt kicsit zsírtalanítani a felületet és esetleg finoman felcsiszolni,de a csiszolással járó apró darabokat is le kell tisztítani.

Szerintem itt a zsír a gond.

2014. júl. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Még annyit,hogy a gesso az olajhoz és akrilhoz jó leginkább
2014. júl. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat.

Bocsánat, igen elfelejtettem mondani. Olajfestékkel festenék rá.

Az este lealapoztam 2 rétegben, igaz nagyon nem csiszoltam mert elég sima lett.

2014. júl. 10. 12:53
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kerdezo!


Ez mar vmi. Az olajfesteknek -szaraz, nem zsiros es felcsiszolt feluleten meg kellett volna maradnia. Amit a tobbiek lehetseges hibakent felsorolnak, ellenorizd, meg azt is, milyen minosegu a festeked. Ha keves benne a pigment, v neagyisten tulhigitottad/tuladagoltad festoszerrel evvel-avval, akkor az alapozas atuthet.


Jarj utana, ahol vetted az olajfesteket, milyen minosegu is a dolog: iskolas v profi.


Udv R.

2014. júl. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!