Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Digitális rajz-festést mennyié...

Digitális rajz-festést mennyiért szokott vállalni, ha felkérik, hogy készítsen el egyet?

Figyelt kérdés

Nyílván rengeteg mindentől függ,de mekkora árakban mérik ezeket a 'rajzokat'?

Néhány kép,hogy miről is beszélek:

[link]

[link]



2014. máj. 9. 16:16
 1/8 A kérdező kommentje:
Most látom,h kicsit hülyén raktam fel a kérdést,de szerintem lehet érteni, bocsánat.
2014. máj. 9. 16:17
 2/8 anonim ***** válasza:
15 dollártól a csillagos égig.
2014. máj. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi, és ezeket milyen formában árulják? Tehát vásárláskor csak egy képfájlt veszel, vagy egy komplett 'képet', ami designt,és kész, nyomtatott kép?
2014. máj. 9. 19:18
 4/8 anonim ***** válasza:
A vásárló engedélyt kap a használatára.
2014. máj. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A kép összes használati jogát kapja a vásárló.
2014. máj. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A megrendelő megmondja mi legyen rajta, milyen felbontásban.


Az árak ettől függenek. A legolcsóbb a vonalrajz, utánna a fekete-fehér, a digitális festmény és azután a 3Ds modellezés.


A megrendelés okai is fontosak, nem mindegy mire kell.

Pl. Videojáték promócióhoz más árakat szoktak szabni mint egy nyomorult otthoni RPG OC karakterrajzáért.

...meg aztán persze más ok, pl. OTPről valami összehozós rajz, art trade, akármi.


Aki pedig printeket, pólókat árul, az még a nyomdáért is fizet, ami cserébe jó minőség és a tömeges gyártás miatt olcsóbb.



A 15 dollár az 3000 forint...ennyért ilyen igényességgel kidolgozott rajzokért sztem rabszolgamunka-alamizsna.

Ennyiért skicceket szoktak árulni.


A színes rajz olyan 20-25 dollár körül indul, de az még nagyon gyerekes, kezdő művész és általában flat color, azaz satírozva nincsen.


Amiket a kérdező linkelt, olyan 45-60 dollár közé saccolnám, mert ezekben azért már van rendesen tudás, és időbefektetés is.


...és ez még a magánfelhasználás, ha reklámozni, pénzt keresni akar vele, akkor ennek sokszorosa.

2014. máj. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
ezekben el sem tudod képzelni, mennyi munkaóra van! Ha csak azt vesszük, hogy nekem egy A3-as fotorealisztikus rajz (igaz, papíron, ami kicsivel lassabb folyamat, de hát gépen meg a technikát és a működtetést kell megtanulni) minimum 30 óra, készülj fel arra, hogy ha ezt beszorzod egy 1000 forintos órabérrel... Ha gyorsabban is kész lesz, akkor nem az "idejét" veszed meg a fazonnak, aki neked ezt megrajzolta, hanem egyszerűen magát a tehetséget. Azt, hogy oké, hogy neki ez 4 óra alatt megvan, de nem akármilyen szinten csinálja, amit csinál. A lényeg, hogy a művészet luxuscikk, ami azt jelenti, hogy nem olyan áron fogod megkapni, mint gondolnád.
2014. máj. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat.

De,pontosan tudom,h mennyi idő van egy ilyen elkészítésében. :)

2014. máj. 12. 10:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!