Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan kell autót rajzolni?

Hogyan kell autót rajzolni?

Figyelt kérdés

2014. máj. 6. 16:41
 1/8 anonim ***** válasza:
2014. máj. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Előbb szerintem kezd a kockával..

(kockológia)

2014. máj. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindkét választ! Kedves második válaszoló rákerestem erre a kockológiára és egy olyan kérdésem lenne hogy nem-e tudnál valami videót/weboldalt ajánlani ahol ezt részletesen leírják hogy hogyan kezdjem, és hogy hogyan folytassam.
2014. máj. 8. 17:34
 4/8 A kérdező kommentje:
?
2014. máj. 8. 17:35
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem hiszem,hogy létezne rá netes verzió,mivel valós térbeli tárgyakkal kell kezdeni.Azaz lerajzolni egy kockát többféle szögből. Ez elég száraz dolog. Az a baj,ha egyedül csinálod előfordulhat,hogy jónak véled a dolgot rajzolás közben és csak órák múlva veszed észre majd,hogy nem okés. Egy tanár ezt hamarabb megmondja.

Nekem sose ment ezért inkább olyan dolgokat festek,ahol ez nem annyira feltűnő,de egy autónál.. ott bizony elő fog jönni.

2014. máj. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem nézd meg a you tuben! Ott jól bemutatják a kocsirajzolást! Vagy járj rajzórákra!
2014. máj. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

A kockológia irreleváns, a térérzékelést javítja, de azt normál műszaki rajz (axonometrikus testek felépítésének tanulása) jobban megtanítja. A cél nem dobozok rajzolása, annál még a drapéria rajzolás is jobb. Ilyeneket minden középiskolában szakkörben lehet amúgy tanulni vagy egyetemi rajz előkészítőkön, ezek nagyon hasznosak.

Én azt javasolnám, hogy kezdőként figyelj az autó vonalaira, rajzolj 4 kereket, egy síkot, ami a magasságot adja meg és utána rajzold be a vezérvonalakat. A legvégén részletezz, soha ne kezdj részlettel, mert nem fog összeállni. A színezéshez keress sraffozási technikákat. Ezeket fákon a legegyszerűbb megtanulni. Munkás, de látványos.

Ha komolyan akarsz rajzolni, akkor kockológiázz, az az alapja mindennek. És ne csüggedj, az első10 próbálkozás nem szokott sikerülni.

2014. máj. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2014. máj. 14. 17:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!