Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Kortárs művészetben miért...

Kortárs művészetben miért képez értéket, ha valaki egy szürke lapra felrajzol három vonalat, vagy például egy öt éves gyerek szintjén rajzol vagy fest és akkor ez érték, miért érték?

Figyelt kérdés

Nagyon kérem, csak az válaszoljon, aki ért hozzá, a gagyi és felszínes "minden ember más és más és mindenkinek más a szép" - kommenteket kéretik hagyni!


A múlt héten jártunk párommal egy ismerősünk meghívására egy ilyen bizarr, büdös és kellemetlen kiállításon.


Hozzáteszem, valamilyen szinten azért műértők vagyunk, és azt a kortárs művészetet, ami olyat hoz létre, olyat mutat, ami valóban egyedi és többletérték képvisel, értékeljük. Nem azok közé tartozunk, akik megállnak ott, hogy "hú de szép tájkép, ez szép" - nem attól szép valami, mert visszaadja pontosan amit a művész érzékel, de persze az is lehet szép.

De nem is attól lesz jó egy kép, mert furcsa, mert nem hagyományos, ettől nem lesz "cool".


Amit képtelen vagyok megérteni, hogy közönséges firka, mint például:


[link]


szóval mitől is olyan nagy cucc?


(Ez a három külföldi kiállító egyike volt, és ott rajongtak neki, képtelen vagyok érteni, miért tették.)


Sok tehetséges kortárs művész van, az ilyeneket viszont nem nevezném annak.


Még annyit, hogy vannak, akik azt modnják attól értékes, ha valami hatást vált ki és emlékszem rá - na most, azóta ha visszagondolok, a hányhatnék kerülget, ez volna a művészet funkciója egyesek szerint?

De hát azt a vécébe belenyúlva is megtehetjük, vagy belenézünk a kukákba, egy galériába nem azért megyünk hogy undorodva jöjjünk ki, Ti hogy látjátok az írottakat?



#modern #art #kortárs #pop-art #festőművészet #kortársfestő #kortársfestészet #modernművészet
2013. nov. 27. 06:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
39%
A művészet elkorcsosult. Ma az a művész akiket a szakik kineveznek.
2013. nov. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
60%

Igazad van. Ez nem művészet, csak azt a cimkét kapta. A művészet a forma, melyen átsugárzik a szellem. És ha művészi, a befogadó jobb emberként jön ki a kiállításról, mert hatott. A művész formát a szellemi törvényei szerint alakítja.. Ehhez szükséges, hogy az artifex a műfajában annak tudója, ismerője legyen, technikai készségek birtokában legyen. (a rajzon látszik, ez sincs meg)

Forma a gondolat,a szó is.. Ez művészi vers:

Weöres:

Őszi éjjel

izzik a galagonya

izzik a galagonya

ruhája.

Zúg a tüske,

szél szalad ide-oda,

reszket a galagonya

magába.

Hogyha a Hold rá

fátylat ereszt:

lánnyá válik,

sírni kezd.

Őszi éjjel

izzik a galagonya

izzik a galagonya

ruhája.


ez nem művészi:

ősszel vörösen izzik a galagonya a bokrokon,

a szél fújja a tüskés ágakat,

a hold rásüt olyan mintha sírna, de tényleg, mint egy lány

stb

Szóval forma: ritmus, egyensúly, harmónia, hangsúlyok, változatosság, képi gazdagság, mérték-arány

Hát valahogy így..

2013. nov. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
63%

Ezt én sem értettem soha. :)

De gondoltam, biztos csak én nem vagyok elég műértő...

2013. nov. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
70%
A pijacon lehet kapni sokféle árút. Van aki számára ez az értékes, van, aki számára az. Az értéket nem a befektetett munka mennyisége és minősége határozza meg, hanem a kínálat, és a fizetőképes kereslet aránya. A baj - a mindennapi életben is, meg a "művészetben" is ott kezdődik, ha valakik vindikálják maguknak a jogot, hogy mások számára értékeket határozzanak meg. Mer ha ugye kötelező vóna modern műalkotásokat tetszéssel fogadni, az baj vóna. De nem muszáj tárlatra, koncertre menni, Weöres kötetet venni, Bartók rádijót hallgatni. Fakultatív.
2013. nov. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Nem is tudom, mit kell nézni a képen. Ez egy gázálarcos pucsító angyal? :)

Mert Picasso Guernica-ja is elég elvont, de az legalább érzéseket, gondolatokat vált ki az emberből. Ez is érdekes, de maximum könyv illusztrációnak lenne jó. Van sok képregényrajzoló, akiket inkább neveznék művésznek.

2013. nov. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
10%

Azért azt is lássuk be,hogy akik régen festettek,azokat sem ismerte el azonnal a nagyérdemű...szóval lehet ,hogy majd a következő generáció ezt máshogy értékeli..


Pocsék a megfogalmazás,tudom.:D

2013. nov. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
26%
Monnyuk ha egy maji "műértőt" mekkérdenénk, hogy mi az ami egy Rembrandt, vagy Michelangelo képen jobban teccik, mint egy Klee festményen, kapásból föl tudna 10 olyan dolgot sorolni, aminek a mű kvalitása szempontyából a világon semmi jelentősége nincs, ezzel szemköpszt a maji giccsgyárosok rutinszerűen alkalmazzák. :-D
2013. nov. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
10%
Ja, és hiányozna nekem, ha most nem jönne a trollozás!
2013. nov. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

tetroll tetroll tretoll tollte tolték

Klee! A világ legszebb képei! persze, csak eredetiben látva

Csillagok a gonosz házak felett:

[link]

2013. nov. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 zgyzgy ***** válasza:
52%

A régi lemez. Szakmai körökben ezt a jelenséget úgy magyarázzák, hogy "a művészet értelmezési tartománya kitágult." Tehát adott esetben egy talicska trágya is műalkotássá avatódhat. Ezt hozta a XX. Század.

A kereslet-kínálat pusztán kereskedelmi értelemben határozza meg az értéket, a valódi értékhez köze sincs. Jól kinéznénk, ha a balga tömegek határoznák meg egy műalkotás értékét.

Idézném John Constable-t: „A közönség nem illetékes egy kép megítélésében, mert látását elhomályosítja a tudatlanság és az előítélet.”

2013. nov. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!