Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Írtam egy verset. Ugye van ez...

Írtam egy verset. Ugye van ez az elfogultsag, nem tudom megitelni, hogy jó-e. Kerlek velemenyezzetek. Milyen lett?

Figyelt kérdés

Volt egy ólom vekker,

Csörgött minden reggel.

Akkoriban szerettem a párnám.

...Azzal ütlegeltem az órám.

Volt egy ólom vekker.

Le is csaptam minden reggel.

Újra és újra, míg el nem némult.

Hogy zaja ne legyen más, csupán múlt.

Azonban egy nap elszunnyadt a vekker,

S attól kezdve nem is csörgött minden reggel.

Hiába ha le is csaptam,

Mert a suliban úgy is kikaptam.

Hiszen csak is a saját felelőségem,

Ha reggelente nem érek be időben.


Őket nem érdekli.

Nem érdekli, ha nem csörren meg az óra,

Hogy talán már nem ébreszt fel engem soha.

Zaja néma csend. Nem cserreg itt senki sem.

Csupán egy ólomhalmaz ül a szekrényen.



2013. nov. 2. 22:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem jó :)
2013. nov. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vicces. :)
2013. nov. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez aranyos. És meg is ihletett, úgyhogy ha nem sértelek meg válaszolok rá:


Egy ólomhalmaz a szekrényen

Jobb volna már a méhtelepen.

De egyszer eljön majd az az óra,

Amikor magadtól kelsz virradóra.

Mert tudod, hogy így érhetsz csak célt,

Felnőtt leszel, ki mindent megért.

És emlékeidben megcsörren a régi óra,

Emlékezz majd a boldog gyerekkorra.

2013. nov. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
hát vicces, de semmiképp nem vers
2013. nov. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Jobb a rímérzéked, mint sokaknak, akik ide rakják ki a versüket, de neked sem elég jó. Vannak benne ragrímek (például az óra és a párna nem rímel csak mert mindkettőt birtokos esetbe teszed - attól egy kicsit igen, de nem eléggé). Az ilyen rímtévesztések sértik a fület, főleg, ha előtte pont egy jobb rím állt. Az ütem sem jön ki, de valószínűleg azért, mert nem tudtál jobb rímet kitalálni, és inkább besuvasztottad, ami eszedbe jutott. Azt pedig már egyszer bemutattad, hogy a vekker rímel a reggelre, 2x ellőni fölösleges. Azon kívül vannak benne olyan sorok is, amikről úgy érzem, nincs értelme, csak beleírtad, mert jól hangzik (sablon). Ilyen az, hogy zaja néma csend. Igazából nincs értelme, hogy azt írod, hogy "zaja", mert nincs neki zaja, bár felületes olvasással költőibbnek tűnik, az tény.


De: szerintem érdemes gyakorolnod, mert lehet benned tehetség ez alapján. Tetszik, hogy egy ilyen témát választottál, és nem egy 100x előtt szöveget. (Megjegyzés: aki válaszolt neked verssel, na, neki minden sora klisé, de tőle bocsánatot kérek, mert ő nem kért véleményt.)

2014. júl. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!