Nektek hogy tetszett az új István, a király?
Én nem éreztem sértőnek. Sőt! Igenis szükségesnek érzem, hogy valaki egy olyan oldalról közelítse meg a történteket, amilyenek azok voltak. Ne idealizált karaktereket láttunk, hanem hús-vér embereket, akiket kétségek gyötörnek.
Bizonyos szempontból István ebben a feldolgozásban még pozitívabbnak is tűnt, mint az eredetiben (gondolok itt arra, ahogy ellenzi az ünnepléseket, és sokkal jobban érezhető volt, mennyire nem akar háborúzni).
A szerelmi szálakról: István és Réka között már az eredeti változatban is van valamilyen kapcsolat, Gizella esetében pedig... nos, hogy úgy mondjam, történelemhű ez a rendezés.
Gúnyolódást nem láttam benne, inkább azt mondanám, hogy szembesít minket a tényekkel. Mi a baj azzal, hogy a korona börtönbe zár? Talán nem ez történt? Csatlakoztunk a keresztény Európához, ezzel arra kötelezve magunkat, hogy elfogadjuk az európaiságot, "lemondunk a múltúnkról". Szóval igenis, nagyon realisztikusan mutatta be a következményeket, talán a szimbólumokat érezhették egyesek túl erősnek.
A legelején, amikor begördült a fekete autó és a mai kor emberének ruházatában jelentek meg a szereplők, akkor azt mondtam, köszönöm, elég.
Másik adón néztem a Honfoglalást (az sem volt sokkal jobb, csak valamivel rövidebb), így az István legvégét ismét megnéztem:
- Amikor már István és a magyarság a két tűz között = hátulról az egyház, előlről a nyugatiak nyomása, választani kell, vagy eltapossák a magyart közös erővel, vagy István "behódol" és az ország elfogadja a nyugat "ittlétét" és az egyház ránktelepedő jelenlétét, szóval nekem bejött a mai dilemma: nyugat = EU.
- És a legutolsó képek, ahol az országot rács mögé szorították, és ott vagy talpon, életben maradunk, vagy ha nem teszünk, nem cselekszünk valamit, megfojtanak minket, de sok levegőnk nincs a rácsok mögött!
És azért ez már erőteljes "üzenet" a mai kor emberének!
7-es vagyok!
Végülis ha visszagondolunk az elmúlt ezer évünkre, szinte semmi sem változott:
- István tudta, vagy elfogadja a koronát, felveszi a kereszténységet, és be-engedi a nyugatot, vagy elsöpörnek bennünket együttes erővel
- Pár száz évvel később Attilának is értésére adták: vagy abbahagyja a kalandozásokat, vagy a nyugat összefog, és eltipornak minket
- Jött a tatár, jött a török, mindkettőt mi állítottuk meg, a nyugat addig-addig húzta az időt, és "nem érkezett" segíteni nekünk, hogy mi magunk voltunk, akik megállítottuk ezeket a veszedelmeket. Persze ezzel a nyugatot is védtük, nemcsak magunkat. Felmerül bennem a kérdés: vajon nem lehet, hogy szándékosan hagytak akkor is magunkra minket?
- 1848-ban sem jött a segítség
- az I. vh. után kaptuk a nyugattól a "trianoni határt"
- 1956-ban is elfelejtettek jönni segíteni, pedig igérték, a végén mégiscsak a Szuezi-csatornánál kötöttek ki, a magyarok pedig ismét csak magukra maradtak
Ezek után csináltunk egy rendszerváltást, önerőből "hazatessékeltük" a közel 50 éven át "ideiglenesen hazánkban tartózkodó szovjet testvéreket", ezzel együtt (nehogy fellélegezzünk már!) rögtön besétáltunk az EU-fennhatóság alá, önként és dalolva dugtuk ismét hurokba a fejünket!
Ugyanúgy, ahogy István is, a magyarság megmaradása érdekében lépte meg, amit meglépett, kérdés, mire volt jó, az elmúlt ezer esztendő???? !!!!
Bocsi, a sorrendet egy "kicsit" összekavartam:
Természetesen először Attilát majd utána Istvánt szorongatták meg!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!