Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért ad false hangot a...

Miért ad false hangot a gitárom az egyik hangnál?

Figyelt kérdés
Ha lefogom a legkisebb E1 húron a 11.-ik érintőnél mindig ilyen sz.. vinnyogó g.. hangot ad ki, de csak annál, ha lejebb megyek, 12. húr, akkor jó, és mindegyik jó csak az a 11.-ik bundnál és csak a E1 húron. Mi a f....ért hát nagyon idegesítő Üdv.

2013. júl. 26. 23:13
 1/7 A kérdező kommentje:
ja, és a gitár újonnan van 2-3 hete egy zeneboltból.
2013. júl. 26. 23:21
 2/7 anonim ***** válasza:
milyen gitár, és mennyiért vetted?
2013. júl. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

klasszikus gitár és 12 volt ilyesmi: [link]


sőt pont ugayn ijen

2013. júl. 26. 23:30
 4/7 Lebannen ***** válasza:
Valamelyik bundhoz ér hozzá valószínűleg a húr.Nézd meg,hogy az alsó ,ill a felső húrlábra megfelelően fekszik-e fel a húr.Esetleg valamelyik bund nem lóg ki egy kissé.Ha állítható a nyak(van egy csavar a nyak alsó részén a hangrésnél),akkor azzal lehet finoman óvatosan orvosolni a problémát.Persze ezzel elállítódik az oktávtisztaság,tehát csak akkor szabad,ha az oktáv sem stimmel.
2013. júl. 27. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak egy bundnál van ilyen hiba, akkor az nagyon nagy valószínűséggel a bundozás problémája, kiáll az egyik bund, ami ilyen olcsó gagyi vackoknál teljesen általános jelenség.

Ezen se a nyakpálca csavargatása ezen nem segít, se a nyereg vagy a húrláb "megnézése", arról nem is szólva, hogy a legtöbb klasszikus gitárban nincs is nyakpálca. :)

A nyakpálca állítása nem befolyásolja az oktáv tisztaságát számottevően. Ha már igen, akkor ott olyan mértékű állítás volt, ami nagy bajt jelent. :)

2013. júl. 27. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, egyébként a fals hamisat jelent. A gitárod nem hamis (illetve valószínűleg az, de a jelenség, amit leírtál, az nem hamis hang, hanem húrzörgés).
2013. júl. 27. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Üveghang a 12.bundnál...a 11.-nél inkább konstrukciós probléma. Rezonál a test ilyesmi. Általában az "A"-húron szokott lenni ilyen hiba akusztikus gitáron.
2014. máj. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!