Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen olcsóbb színesceruzát...

Milyen olcsóbb színesceruzát használjak ha kezdőként szeretnék rajzololgatni?

Figyelt kérdés

Lyra-t szeretem de én olyasmi állagúra gondoltam mint egy szemceruza, ami nem hagy fehér "pontocskákat" maga után mégha tompa is.

És árakat mondjatok, meg hogy hol lehet kapni.

pl.: ilyet mivel lehet rajzolni?

[link]



2013. máj. 9. 19:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Az a ceruza, ami jól fed, az nem a 200 ft-os kategória. Nem tudom, mit értesz olcsóbb alatt. Kezdőként is érdemes jó minőségű ceruzát választani. Én a "váras" Faber Castellt ajánlanám. Vár van a dobozán, 24 darabos. olyan 1800-2400 között mozog az ára. Nagyobb papírboltban, Müllerben biztosan találsz. A másik, ami nem épp művészceruza, de nagyon jó minőségű, én legalábbis nagyon szeretem, az a Herlitz márkájú natúr fa ceruza. Ebből 1400-1800 ft a 24 darabos kiszerelés. Intersparban, Tescoban, papírboltokban kapható.
2013. máj. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én csak annyit tennék hozzá, hogy nem tudom mennyire grafikusan akarsz dolgozni,de vannak pittceruza, pasztell és akvarell ceruzák is. Az akvarell ceruzás rajzot vizes ecsettel át lehet húzni . A pasztell ceruza pedig a normálhoz és pitthez képest jobban maszatolható ,de azért egy keményebb,mint egy extra finom pasztell kréta.

A pittceruzákról személyes tapasztalatom nincs,de tudtommal a pasztellnál keményebb és talán zsírosabb is. Nézd meg mivel mit lehet csinálni,mert érdemes előbb tájékozódni. Azt azért megjegyzem,hogy lehet darabra is venni, lehet érdemes úgy. Illetve pasztell ceruzát én ritkán használok,mert átszoktam a krétára,de részleteknél jól jön. Az akvarell ceruzából én inkább csak a szépiához közeli, földszíneket használom.

2013. máj. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!