Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogy tudnám erősíteni azt...

Hogy tudnám erősíteni azt hogy jobban menjen a vázlat rajzoláskor? A többi lent.

Figyelt kérdés

Már egész jól rajzolok viszont van egy olyan problémám hogy másoláskor a vázlat amiből indul nagyon nehezen megy és sokat kell radíroznom annyit hogy a papír már roncsolt lesz.

Tudom hogy gyakorlással. De milyen műveletekkel? Főleg portrét szeretek rajzolni és ott meg mindennek olyannak kell lennie...



2013. máj. 9. 15:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

RADÍROZNI TILOS. Ez az első szabályok egyike, amit az ember rajz szakkörön, képzőművészeti iskolában megtanul. Ha elrontod, félreteszed és újat kezdesz, vagy megpróbálod kijavítani.

A vázlatolással kapcsolatban írd be a keresőbe azt a szót, hogy kroki. Ez egy gyorsan, pár perc alatt készítendő, egyszerű vázlat. Az elkészítését úgy tanulja meg az ember, hogy pár percig van előtte az a dolog (pl. modell), amelyet le kell rajzolni. A rajzolandó dolog 4-5 percenként változik, ennyi időd van arra, hogy feldobd a vázlatot.

A lényeg az, hogy vázlatoláskor nem mérünk, nem szerkesztünk, csak feldobjuk, ami a szemünk előtt van. A vázlatoláshoz tehát leginkább szem kell, a "rajzos látást", hogy lásd az arányokat stb. mérés nélkül is, pedig csak gyakorlással lehet elsajátítani.

Hogyan gyakorolj: maximum 5 percet szánj egy vázlat elkészítésére, és a vázlat az tényleg vázlat legyen, azaz kroki.

2013. máj. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszod én olyasmire gondoltam hogy pl térkép másolás vagy valami ami terhelő és folyamatos...

De ahogy olvasom inkább radír nélkül kell sok kis rajzot készítenem rövid idő alatt...

És esetleg van még valami olyan dolog amire figyelnem kellene ezen kívül vagy más tapasztalat úgy értem gyakorlat amivel fejlődhet a rajz tudásom az elmélet (perspektíva stb) megy és a tónusozás is...

2013. máj. 9. 16:28
 3/4 anonim ***** válasza:

Még esetleg a kockológia, a szerkesztés és a mérés. Keress rájuk, az első a szabályos (kocka jellegű) testek rajzolásáról szól, amely jól jöhet csendéletek, bútorok, vagy akár épületek rajzolásakor; a szerkesztés és a mérés portré- és modellrajzoláskor a legfontosabb.

Ajánlott irodalom: Szunyoghy rajz atlaszai, pl. Az ember művészeti anatómiája.

2013. máj. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A testeket nagyon jól le tudom pl poharakat,hamutálca,cigis doboz,stb az ilyen bonyolultakkal van gond mint száj vagy arc domborulata 2 szem stb el tudom érni hogy olyan legyen de nagyon nehezen és sok idő alatt :(
2013. máj. 9. 16:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!