Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A jövőben fognak új költőket...

A jövőben fognak új költőket belerakni az irodalom tankönyvekbe?

Figyelt kérdés

Szóval, feltevés: Írok pár száz novellát, meg verset, nagyon híres leszek, majd eltelik sok-sok év. Egyszer fognak új irodalom tankönyveket írni nem?

Tehát van esélyem, ha tényleg híres leszek, hogy nem tudom... olyan 2130 körűl benne lesz pár művem az irodalom tankönyvekben, mint a "21. század kiemelkedő alakja"?



2013. febr. 17. 15:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Ahhoz azért maradandót kell alkotnod és szerintem olyan műfajban amit tanítanak. Stephen King, Tolkien, George R.R. Martin és még sokan majdnem hogy felülmúlhatatlan írók és jelenleg a legismertebbek közé tartoznak, itthon mégsem tanítják őket mert előbbi horror, utóbbi kettő fantasy műfajban ír. Persze (és remélem) egyszer eljön az idő amikor róluk tanul az unokám az iskolában. :)
2013. febr. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekünk Varró Dani már érettségi tétel, szóvalmég meg sem kell halnod hozzá, ha valami újszerűt alkotsz :D

Szerintem nálunk lesz még majd Lator László, Szabó T. Anna meg Lackfi János is..

2013. febr. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát, attól, hogy leteszel az asztalra egy vaskos életművet, nem jelenti azt, hogy évek- évtizedek/századok múltán benne leszel a tankönyvekben.


Ám, a fentebb említett Varró Dániel pl. kortárs alkotó, még bőven él, nem "öreg", ha jól emlékszem, 1979 ben született? lehet hülyeséget írtam, ez esetben bocs.

Szerintem nem feltétlen kell az utókorban bíznod.

Ha szerencséd van, elismerik a munkáid, akkor rövidebb időn belül is van esély arra, hogy tankönyvekben szerepelj.

A tanterveket, meg tananyagokat tudtommal évente, de néhány évente újravizsgálják.


De, szerintem ez ne érdekeljen Téged. :D

Nekem nem hiányzik, hogy a képeimbe belemagyarázzon akárki akármit.

Én törekszem civil állással finanszírozni az életemet és azért festeni, mert jól esik, persze célom, hogy a "szakmában" elismerést kapjak, de nem a hírnév az elsődleges. Aztán, ha valaki képet vásárol tőlem, ennek csak örülök.

Hogy benne leszek a tankönyvekbe? Nem izgat különösebben.

2013. febr. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!