Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mit gondoltok ezekről a...

Mit gondoltok ezekről a versekről?

Figyelt kérdés

Érzés vagyok


Az én életem a szerelem,

Mert én erre születtem,

Hogy éltessem a vágyakat a szemekben.

Mert én vagyok a szerelem,

A megtestesült érzelem..,

Szívedbe lopózva

Nem felejtesz el engem.

Nem tudsz elérni,

S magadhoz ölelni..,

Nem látsz engem-

Csak örökké kísért lelkedben a szerelmem.



Holddal szemben


A hold varázsában úsztam,

S rád vágyakoztam.

Úgy éreztem te és én,

Ez így kerek egész.

A holddal szemben,

Már csak ebben hittem..,

Nézz az égre,

S meglátod síró szemem

A fényben.


2013. jan. 31. 16:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Közhelyes, nem ad újat.
2013. jan. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mondhatnánk hogy rosszak, nem?
2013. jan. 31. 16:31
 3/6 anonim ***** válasza:

A ritmusuk jó, de a tartalmuk nem.

Az első amilyen egyszerű, a végén olyan jó lett... majdnem, mert ovasom, hogy "nem látsz engem". Nem éppen azzal kezdted, hogy "Mert én erre születtem, / Hogy éltessem a vágyakat a szemekben."? Kissé zavaros, mintha úgy fejezted volna be a verset, hogy nem emlékeztél, hogy kezdted.


A másodikat már az első sor elrontja, de vannak benne agrammatikus mondatok később is (az "Úgy éreztem te és én, / Ez így kerek egész." sorokból csak egy kettőspont hiányzik, hogy értelmes legyen), de az utolsó 5 sort egyszerűen nem értem, mármint az utolsó 3 érthető, de az nem, hogyan kapcsolódik az eddigiekhez (az 5-6. sor sehogy sem kerek).

2013. jan. 31. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Hát szerintem sem túl jók. Kicsit gyerekesek...ami persze lehet pozitív is, mármint ha az írójuk egy ambiciózus tinédzser, aki mindenáron JÓ verseket akar írni:)

Esélye még lehet, olvasson sokat, gyakoroljon, stb.

2013. jan. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 poet1 ***** válasza:
Jó a témamegragadás, de összevissza ugrálsz a verselési módok közt. Sok a felesleges részlet és szóismétlés. Nincs benne élet. Nem érzem,h mondana vmit. De képezd magad. Én is hasonlóan kezdtem de képeztem magam, és ebben a kategóriában 570et írtam eddig. Ne add fel
2013. jan. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

a 2. kevésbé jó, mint az első. nekem nem mond sokat.


az első a szerelemről szól, de a szerelmet nem tudod elérni? vagyis azt mondja a szerelem, hogy nem érhetsz el engem???? ha nem tudnád elérni a szerelmet, akkor nem is lenne.

2013. febr. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!