Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miről írjak könyvet? 14/L

Miről írjak könyvet? 14/L

Figyelt kérdés
2012. dec. 28. 17:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%

1. semmiről, ha nincs ötleted. a könyvírás nem olyasmi, amit majd más megmond helyetted

2. 14 évesen meg aztán főleg ne írjál könyvet. maximum mesekönyvet a kisöcsédnek

2012. dec. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem is hagyd a fenébe, ha nincs ötleted. Ez egyáltalán nem így működik.
2012. dec. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
nincs tesóm
2012. dec. 28. 17:18
 4/12 anonim ***** válasza:
62%
ha könyv nem is lesz belőle attól még írhatsz bármit, jó lesz évek múlva vissza olvasni
2012. dec. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem írj naplót. Olyat, amiben leírod gondolataid, érzéseid élményeid, olvasmányélményeidről is írj, mindennap, hol hosszabban, hol rövidebben, de fontos lenne, a napi ritmus. Ezalatt csiszolódik a kifejezőkészséged, és később, majd érzed magad, miről írj, akkor már van egy technikai alapod. A nagy írók mind írtak naplót - általában gyerekkoruktól /Nagyon kedves Karinthy gyerekkori naplója/
2012. dec. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%

A kérdés, hogy mit írtál eddig, mennyire jó a írói vénád? Ha nagyon kezdő vagy, akkor a könyvírás gondolatát tedd még félre, egyelőre kisebb terjedelmű történeteket írj, vagy ahogy az előttem szóló javasolta, naplót. És ezt csak a fióknak, vagy legfeljebb barátnőnek; nem kell mindjárt célközönség.


Ha már írogatsz és tényleg komolyabban érdekel, nézz körül itt:

[link]

2012. dec. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%
"14 évesen meg aztán főleg ne írjál könyvet. " - miért ne?? Én nagyon biztatlak rá, lehet, hogy ha nincs ötleted, nem fogod befejezni, de ezzel nincs semmi gond. Legalább gyakorolsz, és ez az, ami számít. El kell kezdeni valahol :) Én is kb. ennyi idősen kezdtem el "regényt" írni, persze nem lett sok belőle, de arra tökéletes volt, hogy gyakoroljak. Sok sikert és ne hallgass azokra, akik próbálnak eltántorítani! Az egyik legszebb dolog az írás :) Egyébként én a legtöbb regényemnek úgy kezdtem neki, hogy nem volt semmi ötlet, csak kitaláltam pár szereplőt, hogy hol játszódik, és egy-két szálat. Miközben írtam, minden szépen kialakult, jöttek az új szálak, bonyodalmak, szereplők, és végül egy kerek regénnyé nőtte ki magát.
2012. dec. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm főleg az utolsó kettő válaszadónak :))
2012. dec. 30. 11:28
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Írjál arról, hogy ha hirtelen felnőtt lennél reggelre, akkor mit csinálnál másképp, mint a mai felnőttek.
2012. dec. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
60%

Mi az hogy ne írjon? Ha 17 lenne és kezdő akkor se írjon? Minden író amatőr volt az elején. Bíztatlak, hogy írj mert ha bele lendülsz akkor folyamatosan írod.

15/L vagyok. Az egész nálam úgy kezdődött, hogy elkezdtem egy 23 éves lány történetét. Ebből az egészből lett kettő 30-40 oldalas előtörténetes könyv, s ebből nötte ki nálam a 108 oldalas történetet. Örültem neki, hogy legalább befelyeztem mert az már valami. Nem kell egyből több száz oldalast írni. Ha meg nemtetszik,unod amibe bele kezdtél hagyd békén. S ne ess pánikba, ha nem jön ötlet a történet folytaásához. Volt mikor nekem két hétig nem volt ötletem, majd hírtelen írtam tízen öt oldalt kapásból és sokat haladtam vele.

2013. júl. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!