Szerintetek mi a szerepe az irodalomnak a XXI. században?
Ja, és így lehet egyeseknek a legkönnyebben a régi korokról tanulni, főleg, ha vki a törit száraznak találja.
Az meg, kedves első, a te társaságodat minősíti. ha nem beszéltek az irodalomról... mert én társaságaimban pl. igen, beszélünk - van, akikkel ponyváról, van, akikkel klasszikusokról... és egyik társaságban sem beszűkült szakbarbár irodalmárok vannak. Csak igényes, művelt emberek.
Első vagyok igazából nem érdekel annyira a téma, de látom belém kötöttetek, mert leírtam az igazat.
Amit írtam azt nem tudjátok megcáfolni, ez az egész irodalom csak unaloműző szabadidős tevékenység. Ja és miért következik az, hogy én ingerszegény meg mi anyám lennék, csak mert nem érdekel az irodalom és lenézem azt? Nem csak irodalmat lehet olvasni, nem csak ebben a műfajba léteznek könyvek, én sokkal többre tartom a HASZNOS olvasmányokat, a természettudományos ismereteket (és néhány társadalomtudományit) például. Immár 3 éve van könyvtári olvasójegyem a Tudásközpontban és köszönöm szépen irodalom NÉLKÜL is tájékozott,művelt vagyok és inkább olvasok etológiát, modern fizikát és történelmet, közgazdaságtant, mint száz éve élt senkiháziak meséit (akik nem dolgoztak semmit életükben és az írással tartották el magukat). Köszönöm szépen, de nem kérek a fene nagy műveltségetekből,mert nem megyek semmire vele. Szókincset más témából is lehet bővíteni, de hasznos információt te az irodalomból nem fogsz meríteni.
Meg most őszintén ti mire veritek magatokat a fene nagy műveltségre? Azt sem tudjátok mi az. 120 éve elhiszem, hogy egy irodalmár "művelt" volt, de ma az irodalmi tudás nem a műveltség fokmérője. Ez egy baromság, csak azért hiszitek ezt mert az irodalomtanár ezt brummogta..a 21. században az a művelt ember,aki a TUDOMÁNYOK terén jártas, nem pedig egy művészeti műfajban,ennyi erővel az operaénekesek élettörténeteit is lehetne a műveltséggel párhuzamba vonni..
Mindent egybevetve szánalmasok vagytok.
Amúgy van igazság abban, amit az előző mond, de a modora olyan nyers, hogy soha senki nem fog odafigyelni arra, amit mond. Meghallgatják, elolvassák, és egy jót mosolyognak rajta, hogy milyen szegényes gondolkodása és kifejezőképessége van.
Mellékesen pedig annyira tájékozatlan, hogy nem tud különbséget tenni a szépirodalom és szakirodalom között, a kérdés feltevője pedig semmilyen módon nem utalt arra, hogy melyikre gondol.
A szépirodalom célja a szórakoztatás, a szakirodalmé az ismeretterjesztés. Az, hogy társaságban ki miről fog beszélgetni, az nem a műveltség fokmérője, bár nem hiszem hogy túl sokan elmélkednek fizikáról egy baráti beszélgetés közben, de ugyanígy Petőfiről sem fognak.
De mit jelent, hogy a tudományokban jártas valaki? Ötösre érettségizett matematikából és elolvasott pár a tudományt népszerűsítő könyvet mellé? Esténként pedig a TV előtt fekszik és nézi a Discovery Science-t hogy meglegyen a gyakorlati tudása is? Az igazi tudomány 5 év egyetem után kezdődik, amikor valaki elkezdi a phd képzést.
A mai társadalomban ez alapján bemérni egy embert ostobaság, értem ez alatt, hogy, ha valaki nem szeret szépirodalmat olvasni attól még nem lesz kevesebb másnál semmivel.
És nem az előttem hozzászólót minősíti az, hogy leírta a véleményét, hanem azt az illetőt aki ezt írta. Egy vélemény alapján ítélkezni... nem helyes.
Előző:
Nem csak szépirodalom létezik.
Rengeteg szórakoztató olvasmány van, ami lehet, hogy nem fog adni egy plusz tudást (értem ezalatt, hogy nem fogod tőle érteni az atomfizikát), de ez miért baj? Nem elég az, ha valami szórakoztató?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!