Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért akar minden fiatal író...

Miért akar minden fiatal író lenni?

Figyelt kérdés
2012. okt. 27. 12:31
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Úgy tűnhet, hogy sok fiatal szeretne, akar író lenni, ha csak ilyen témájú internetes oldalakat böngész a kérdező. Átlagot vonni nem egy szempont felől kell. Meg kell vizsgálni más területeket is.

Ha már az átlagnál, a statisztikánál tartunk. A mai fiatalok nem tudnak fogalmazni, helyesen írni, alig olvasnak könyvet, újságot. Tulajdonképp, még azt a néhány sort sem értik, amit hajlandók elolvasni. Ezért is van manapság szövegértési feladat az érettségin. (Régen evidens volt, hogy csak az jut el az érettségiig, aki tud olvasni, és érti is a szöveget. Akkoriban általános iskola 4-5 osztályosoktól volt elvárt szint a folyékonyan, érthetően olvasás, szövegértés.)

Definiáljuk, ki számít írónak. Az aki naplót vezet internetes blog formájában vagy hagyományos analóg módon, tehát papíron tollal? Netán aki internetes fórumokon rendszeresen hozzászól? Vagy akinek versei, novellái, regénye van a szekrényfiók mélyén? Netán az, akinek megjelent már egy-kettő szösszenete újságban? Vagy az akinek megjelentették írását könyv formájában? Netán az, akinek iskolai papíja van arról, hogy ő író (függetlenül, a megjelenésektől)?

2012. nov. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 tatabike válasza:

Hát, én már írtam regényt, egyet, és több száz verset. Nem tartom magam írónak, sem költőnek.

Az előző kommenthez kapcsolódva, előbb meg kellene tanulni a mai fiataloknak alapból olvasni, meg írni. Ha ez megvan, akkor az olyan mondatokat is elkezdhetik megtanulni írni és olvasni, amiben 3-nál több szó is van. Aztán amiben 5, és így tovább... sokáig fog tartani, de ez van...:)

2012. nov. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Ez egyáltalán nem igaz! Nálam pont fordítva van. Biosz-kémia faktra járok annak ellenére, hogy az irodalom tanárom állandóan próbál rábeszélni, hogy menjek irodalomfaktra, és rengetegen mondják, hogy simán megélhetnék az írásaimból, de én akkor is orvos leszek. 18/L
2012. dec. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Én író és költő szeretnék lenni, bár már 22 leszek, nem tudom, az számít-e. Érdekes, az itteni kérdések alapján tényleg az jöhet le, hogy mindenki az akar lenni, de én személyesen csak 1 embert ismerek, aki író akar lenni rajtam kívül.
2015. márc. 29. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!