Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Csak engem zavar nagyon, hogy...

Csak engem zavar nagyon, hogy a tetoválás ennyire "trendi" lett?

Figyelt kérdés

Napi rutinként felnézek a facebook-ra. Kimázold, cs.cskirakós, szőkített-hajú lányka megosztott egy nyakig tetovált szülőpárt kisbabával. Alatta kommentben hasonló IQ-val rendelkező "barcihnőjével" tárgyalnak, hogy ők is mennyire imádják a tetoválásokat, ők milyen egyediek és milyen "cukik" az olyan tetovált pasik mint pl. T. Mills.

Itt állok, 15 évesen, 12 éves korom óta komolyan rajzolok, kis óvodás korom óta az álmom, hogy tetováló legyek, mivel ilyen közegben nőttem fel, ismerem a miértjét, tudom, hogy nem csak 'menő'. Tanulgatok is egy mesternél, tisztelem, 18 éves korom előtt nem is fogok semmit csináltatni mert a korhatárt nem viccből találták ki.

Sokan meg 13-14 évesen csináltatják a "Never give up" "Live free" meg hasonló szentimentális csuklótetoválásokat és engem néznek le, mert nincs rajtam még semmi.

Nem akarok nagyképűnek tűnni, vagy felvágni semmi ilyesmi, csak kikértem itt a közvéleményt: Mást is zavar ez a jelenség? Mert engem kicsit igen, mivel ezzel azonosítanak sok fiatalt, akik komolyan érdeklődnek a testmódosítás iránt, mint művészet.


Köszi, ha végigolvastad:)

15L



2012. szept. 25. 18:49
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
62%
Micsoda beszűkült válaszok...
2012. okt. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
77%
Te pedig micsoda kitágult vagy, ma 15:46!
2012. okt. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyszer egyik ismerősöm mondta (ő alapból utálja a tetkókat) hogy vannak ugyebár ezek a kínai f@sszság tetkok mindenféle ,,bölcsességekkel" és hogy biztos valami kínai kajának a receptjét íratják magukra:D (Én am akaorok tetkót de csak ha 18 leszek:D
2012. okt. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim válasza:
100%
Rajtam spec. fent van a Never give up mondat,de nem azért mert ez olyan k*rva nagy bölcsesség lenne,volt 3 olyan év az életemben,amit nagyon nehezen viseltem,nagymamám elvesztése,egyik testvérem elmondta,hogy nem ugyanaz az apánk,olyan iskolában voltam (és koliban) amit utáltam,mert sz*r volt a közösség és pszichológushoz kellett járnom.A suliban majdnem minden nap bőgve hívtam anyáékat,hogy írassanak másik suliba,mert nem bírom tovább...rengeteg lelki erő kellett ehhez és számomra ezeket az éveket jelképezi a mondat
2012. dec. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
94%

Kicsit régi a kérdés, de leírom a véleményemet:


A tetoválással szerintem sokaknak az a baja, hogy bármilyen művészi is, egyszerűen rondán néz ki a tinta az emberi bőrön. Piszkosságot igénytelenséget sugall. Ezenkívül ott van az, amit tudat alatt párosítunk hozzá: börtönviselt nehézfiúk, rockerek, szélsőséges mozgalmak tagjai, igénytelen, fizikai munkát végző emberek ugranak be a tetkóról. Ez a sztereotípia. Nyilván ez nem minden tetoválást viselő emberre igaz, de az átlagember számára akkor is visszataszító és érthetetlen, hogy valaki megbélyegezze saját magát (eközben komoly fájdalmat viselve el) és aztán egész életen át viselje ennek a nyomát. Szerintem pont abban rejlik a magyarázat, hogy aki tetoválást csináltat, azt nem igazán érdekli, hogy évtizedek múlva az hogy fog kinézni és arra kárhoztatja magát, hogy egész életében viselje a nyomát, ez a hozzáállás pedig az átlagember számára a butaság, rövidlátás jele. Sosem értettem az olyan fiatal csajszikat, akik idézeteket tetováltatnak a bokájukra meg közhelyeket a csuklójukra. Oké, hogy van valami, amire emlékezni akarunk, de miért kellene a bőrünkön hordanunk? Gravíroztassa bele egy nyakláncba, amit mindig hord. Eszmei jelentőség ide vagy oda, ami 20 évesen jó ötletnek tűnik, mondjuk, hogy belerajzold a halott hozzátartozód arcképét a bőrödbe, az lehet, hogy 20 év múlva már baromi terhes és nyomasztó lesz. Szerintem ez ízléstelenség. És a képek, amiket linkeltél, szerintem önmagukban szépek, de nem az emberi bőrön a helyük. A legtöbb ember számára visszataszító a gondolat, hogy valaki festővászonnak használja a bőrét. A börtönökben ez oké, hiszen ott nincs más hely rá, de egy hétköznapi ember minek folyamodna ehhez? A graffitit is alapvetően igénytelen dolognak tartom, de azok között vannak szépek és nem emberek bőrébe karcolják.


Az egyetlen fajta tetoválás, ami tényleg tetszik valamennyire, az a maoriké. De ott annak valódi hagyománya és kiforrott művészete van.

2015. jún. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes ezt 2021-ben olvasni, amikor a tetoválás még az influenzánál (vagy most éppen a SARS-CoV-2 nevű változatánál) is gyorsabban terjed, és a helyzet összehasonlíthatatlanul "rosszabb" e téren, mint amikor a kérdésedet kiírtad. Annyival vigasztalnálak, hogy a szociológia szerint az ilyen jelenségek, miután a rétegjelenségből (kevesen és meggyőződéssel csinálják) átvált tömegjelenséggé (tkp. azt nézik ki, akinek nincs), egy idő után majd letűnik és kimegy a divatból. És talán újra csak meggyőződéssel csinálják, főképpen igényes emberek. Más kérdés, hogy megérjük, megéred-e. Mondanám, hogy dolgozz drágán, és akkor elkerül az aljanép, de ma már nekik is annyi pénzük, van, Isten tudja, honnan...
2021. szept. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:
Még érdekesebb 2023-ban olvasni, amikor a Covid már nwm életünk mindennapjainak témája, de most éppen a 3. világháború fenyeget...
2023. júl. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!