Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Csak engem zavar nagyon, hogy...

Csak engem zavar nagyon, hogy a tetoválás ennyire "trendi" lett?

Figyelt kérdés

Napi rutinként felnézek a facebook-ra. Kimázold, cs.cskirakós, szőkített-hajú lányka megosztott egy nyakig tetovált szülőpárt kisbabával. Alatta kommentben hasonló IQ-val rendelkező "barcihnőjével" tárgyalnak, hogy ők is mennyire imádják a tetoválásokat, ők milyen egyediek és milyen "cukik" az olyan tetovált pasik mint pl. T. Mills.

Itt állok, 15 évesen, 12 éves korom óta komolyan rajzolok, kis óvodás korom óta az álmom, hogy tetováló legyek, mivel ilyen közegben nőttem fel, ismerem a miértjét, tudom, hogy nem csak 'menő'. Tanulgatok is egy mesternél, tisztelem, 18 éves korom előtt nem is fogok semmit csináltatni mert a korhatárt nem viccből találták ki.

Sokan meg 13-14 évesen csináltatják a "Never give up" "Live free" meg hasonló szentimentális csuklótetoválásokat és engem néznek le, mert nincs rajtam még semmi.

Nem akarok nagyképűnek tűnni, vagy felvágni semmi ilyesmi, csak kikértem itt a közvéleményt: Mást is zavar ez a jelenség? Mert engem kicsit igen, mivel ezzel azonosítanak sok fiatalt, akik komolyan érdeklődnek a testmódosítás iránt, mint művészet.


Köszi, ha végigolvastad:)

15L



2012. szept. 25. 18:49
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
70%
Tekintélyt??? Valószínűleg nem egy társaságban forgunk.
2012. szept. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
75%

Vannak olyanok akik sznob beszűkült tudattal élnek, megértem és nem tulajdonítok neki nagyobb odafigyelést ha lenézitek a tetoválás művészetét

Mint mondtam nem börtönös cigányokról kell példát venni, hanem normális jelentéssel bíró tetoválást kell megfigyelni


De minek is magyarázok úgyis a "jelentéktelen primitív emberek" képe jön elő a szemetekben

Ilyen embereket nem kívánok magamnak

20/F voltam

2012. szept. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
34%

Bocsáss meg, de te kiket is utánzol? 1. Óceániai törzsi harcosokat 2. A haláltáborok foglyait, akiket a hónuk alatt így jelöltek meg 3. SS katonákat, akiket szintén 4. Börtönjeleket viselő szabadult bűnözőket, akik erről ismerték fel egymást...

...és akkor most ez neked hirtelen művészet. Hát tudod mit? A tiéd! Ennél esztétikusabb élmény ne érjen.

A legjobbakat!

2012. szept. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
84%

Neked visszakellene ülni még plusz 5évre általános iskolába, hogy az alapvető értelmezési ismereteket megtaníttassák veled


Magyarul Picasso-t Van Gogh-ot, is csak egy ősembernek titulálod akik barlangban firkáltak vonalakat, köröket...

A művészet a legmagasabb tudása minden ágnak, a Zenének,Rajznak,Éneknek, és persze a Tetoválás is nagyon régi kultúra ami mai napig fennmaradt

2012. szept. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

[link]

[link]

[link] (utóbbi indigó nélkül készült)

Igen, ez művészet, nem a sittes Józsi Ájlávrozi felirata.

2012. szept. 25. 22:08
 16/27 anonim ***** válasza:
36%
Köszönöm, megnéztem... akinek ez művészet, az vágja ki, tegye keretbe és nézegesse a szobája falán. Vagy például valami mintás dobot is lehetne ebből készíteni. Hajrá.
2012. szept. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
64%
Nekem van pár tetoválásom, látható helyeken is. Nem azért csináltattam őket, mert "jajdetrendi", hanem mert nekem tetszenek, számomra fontos jelentésük van. Azok pedig, akik leszólják a tetovált embereket, ne nézzenek rám, semmi közük nincs hozzá. 22/L
2012. szept. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tetszenek az igényes, szép tetoválások, melynek van mondanivalója is. A sok csitrit én sem értem, mikor sorra varratják magukra a ribirendszámot, a csillagokat, meg a többi elcsépelt mintát, sokszor bődületesen rossz minőségben.

Az ilyen homemade tetkókat is elítélem, meg a tipikus börtön tetkókat is, igénytelenek és csúnyák. Van egy oldal, mely összegyűjti az ilyeneket: [link]


Viszont én elismerem a szép tetoválásokat és azok készítőit, mert ez igen is művészet és nem lehet elrontani, mert ez örökre ott marad az ember bőrén. Egyszer én is csináltatok egyet, de még nem tudom hova és mit, de tudom, hogy szeretnék, de csak akkor ha már teljesen megtaláltam önmagam.

2012. szept. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Azt írtad a mestered megkérdi a vendégeitől, hogy miért akar varratni. Én azért varrattam, mert elvesztettem a gyerekem, elvetéltem. Bocsmár, de szerintem ez nem a tetoválómra tartozik, én kifizetem neki, ő meg csinálja meg a munkát és kész. Nem válogathatsz. Annak meg igaza van, aki szerint ami nem tetszik ne nézzen ránk. Ez önkifejezés. Nem bánt senkit, és ettől még nem kell magát az embert elítélned.
2012. szept. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
40%

Az jut eszembe erről, hogy mikor Magyarországon gyerekcipőben járt még a tetoválás, még nem tömörültek szervezetbe a tetkó szalonok, hogy megvédjék az igényességet és kiszorítsák a kontárokat, na akkor készültek az én tetkóim. Nem divatból, hanem mert ez egy életérzés volt. Sőt, akkor úgy tudtunk kitűnni az akkoriban elterjedőben lévő divat tetováltaktól, akik egy 5 cm-est a lapockára 5000-ért, hogy bevállaltunk teljes hátas, teljes karos, karos-melles mintákat is. Én is abban a feeling-ben éltem , hogy az életvitelem a tetoválók, motorosok, rock koncertek körül forgott.A társaságban két srác is vart.Persze, hogy velük készítettünk mindent.Hajnalig tartó tivornyázások közepette. Nyaraláskor szénné tetoválva a strandon az "egytetkósok" bujkáltak előlünk, mert cikinek érezték magukat.A friss szerzeményű csajok (a jó kislányok :-) ) az első éjszakán megrémültek elsőre, mikor félmeztelenül megláttak először, aztán meg...

Az emberek , főleg az idősebb korosztály, elképzelése a tetoválásról olyan volt, hogy azt csak börtönviselt viselhet és elítélték.Akkor kevésbé a kidolgozottság, mintsem a mondanivaló és a nagyság dominált egy tetkónál.A technika és az igények növekedése jobban megköveteli a szebb, különlegesebb kidolgozottságú tetkókat, szóval a tetováló művészeknek is folyamatosan fejlődni kell.Ma már divat teljes karos, hátas...stb tetkókat készíttetni, mert ez már csak pénz kérdés. Az utolsó kis g.ci is, hogy villogjon vele, megcsináltatja, ha máshogy nem,lopja rá a pénzt, csak legyen.Régen ezt akárki nem vállalta be, hiába volt pénze. Sajnos ez van kedves kérdező. Más világot élünk mint anno édesapád és az én időmben, pedig nem vagyok öreg, csak 41.

2012. szept. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!