Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Csak engem zavar nagyon, hogy...

Csak engem zavar nagyon, hogy a tetoválás ennyire "trendi" lett?

Figyelt kérdés

Napi rutinként felnézek a facebook-ra. Kimázold, cs.cskirakós, szőkített-hajú lányka megosztott egy nyakig tetovált szülőpárt kisbabával. Alatta kommentben hasonló IQ-val rendelkező "barcihnőjével" tárgyalnak, hogy ők is mennyire imádják a tetoválásokat, ők milyen egyediek és milyen "cukik" az olyan tetovált pasik mint pl. T. Mills.

Itt állok, 15 évesen, 12 éves korom óta komolyan rajzolok, kis óvodás korom óta az álmom, hogy tetováló legyek, mivel ilyen közegben nőttem fel, ismerem a miértjét, tudom, hogy nem csak 'menő'. Tanulgatok is egy mesternél, tisztelem, 18 éves korom előtt nem is fogok semmit csináltatni mert a korhatárt nem viccből találták ki.

Sokan meg 13-14 évesen csináltatják a "Never give up" "Live free" meg hasonló szentimentális csuklótetoválásokat és engem néznek le, mert nincs rajtam még semmi.

Nem akarok nagyképűnek tűnni, vagy felvágni semmi ilyesmi, csak kikértem itt a közvéleményt: Mást is zavar ez a jelenség? Mert engem kicsit igen, mivel ezzel azonosítanak sok fiatalt, akik komolyan érdeklődnek a testmódosítás iránt, mint művészet.


Köszi, ha végigolvastad:)

15L



2012. szept. 25. 18:49
1 2 3
 1/27 SzilKa ***** válasza:
95%

Ha majd már a tetoválásból fogsz élni, kénytelen leszel elfogadni a tömeg-divat-tetkók iránti igényt is, mert a munkánk 90%-a arról szól, hogy:

Only god can judge me

Never give up

Forever love

What doesn't kill you make you stronger

Lepkék, lilomok, stb stb...


Ha majd befutott nagy név leszel, akkor már megteheted, hogy csak az igényes és egyedi munkákat vállald el, addig ez van... :)


Egy tetováló

2012. szept. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
91%
Mikor 17 lehettem kb, akkor hirtelen mindenki tetováltatta magát, belőtte a szemöldökét, a szája felé, alá, az ajkaiba, a mellbimbójába is rakott egyik oszt.társam. Mondtam magamba ez milyen rémes, pont legjobb barátnőm rövid idő leforgása alatt 3at is varratott magára. Borzalmasnak tartottam, minek?-gondoltam magamba. Aztán 22 voltam, történt valami ami fájt, és meg akartam örökíteni. Az oldalamon van egy virág, senki nem látja, nem teszem ki facebook-ra, és nem is hordok haspólót, mert nem vagyok annyira dekoratív. Valaki nem azért csináltat, mert divat! Egyébként a tetoválómnál egy darab kép nem volt, mondván, ő nem fog kirakni mindenféle munkát, hogy aztán a fél városnak ugyanaz a tigris legyen a felkarján. És milyen igaza volt, vittem neki egy képet, átrajzoltattam, s miközben csinálta, folyamatosan kérdezett, hogy mi a véleményem, színben, formában stb. Nem kell mindenkit elítélned, mert nem tudhatod az okát, miért van rajta egy tetkó. mondjuk a majom feliratok, az engem is zavar, de én egyéniség vagyok, úgyhogy ez vigasztal! :D
2012. szept. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
86%

Sok 18 év alattinak azért van ilyen kis idézetes hülyeség felvarrva magára, mert azt sok helyen elvállalják

Ezeket el kell fogadni mert akik készítik a megélhetésüket biztosítják effajta módon, a Tetkós olyan mint a Fodrász, van mezei dolgozó meg mester ember


Ha valaki srácként melírozott hosszabb hajat szeretne, kutya kötelessége elvállalni a dolgozónak

Mint ahogy azt is amikor 40feletti nő bemegy a tetkóshoz hogy Ő az ujját akarja díszíttetni


Ált. a jó tetkós ért a pierceri feladatokhoz is ott se teheti meg hogy válogat


A másik nagy baj manapság a pénz, sokan szeretnének egész karra/lábra kiterjedő művet, sokszor nehezesen megvalósítható


Ha 18 évesen lesz nagy terjedelmű tetkód, semmit nem fog jelenteni

20/F

2012. szept. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
57%
Trendi lett, már akinek és már ahol. Mondjuk, azt megfigyelhetjük, hogy a nyóckerben a munkaügyi központnál sorbanállók kivétel nélkül erősen tetováltak. Nos, én meg nem állok abban a sorban. Nekem nem trendi, én a másik csoporthoz tartozom.
2012. szept. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
30%
Én nyáron a strandon lepődtem meg, hogy mennyi embernek (nőknek is) van manapság tetoválása. Nekem végképp nem tetszik, olyan prolis, ráadásul hülyeségnek is tartom, mert az ember ízlése változik, és elég bonyolult eltávolíttatni. Ha valaki mindenáron mintát akar magára, ott a hennafestés. Amúgy is elég vicces lehet leélni egy életet valaki mellett úgy, hogy az embernek a seggére van tetoválva az előző szerelmének a neve.
2012. szept. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
20%
Öööö... hát igen. A strand... jön szembe egy kellemes nő, szép látvány és örülök, aztán elfordul, ott döglődik valami sárkány ráfirkálva és én csak annyit tudok mondani, hogy na, ez is csak egy retek... ilyen kiábrándító. Nem csak prolis, parasztos is. Idén nyáron, a Balaton azon a szakaszán az ország egy bizonyos vidékéről jön a többség... hallod a tájszólásukról. És már mind tetovált, apa, anya, mindenki... Elég gusztustalan.
2012. szept. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Oké, megértem, hogy mindenkinek az igényeit kell teljesíteni. De! Az én mesterem mindig azzal kezdi egy vendégnek, hogy miért? És ha nem tudja elmagyarázni, visszahívja későbbre.

A tetoválás pedig, ha igényes, nem "paneltetkó" egy nagyon szép önkifejezési módszer szerintem.

Igen, a Balatoni strandokon elég hardcore "barlangrajzokat" látni, amik nem túl szépek. De például édesapámnak is egész karos alkotása van, az ő barátainak is, tehát, mint említettem, körbe voltam véve mindig ezekkel és a felelősségteljes testmódosításra vagyok "nevelve". (piercing csak stúdióban, fültágítás szakember beavatásával, stb)

Köszi a válaszokat:)

2012. szept. 25. 20:24
 8/27 anonim ***** válasza:
37%

Azért ne keverjük a cigányokkal a tetoválást, tény hogy közülük is sokan viselnek de szerencsére ótvar kontár munkákat aminek inkább a "kemény gyerek" jelentése sugárzik :D


Ha egy tradícionális törzsi minta van bárhol, az megköveteli a figyelmet mert szépek

Egy férfinek tekintélyt is ad, egy komoly tetoválás

20/F

2012. szept. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
8: Igen! Egy erős férfin például azt sugározza egy tömör, sötét minta, hogy kibírta ezt a fájdalmat is.
2012. szept. 25. 20:45
 10/27 anonim ***** válasza:
59%
8-as! )) Tekintélyt ad?? :o)) Hol, Márianosztrán vagy a Csillagban? )))
2012. szept. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!