Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Kinek hogy tetszett a Jane Eyre?

Kinek hogy tetszett a Jane Eyre?

Figyelt kérdés
Mi a kedvenc jelenetetek? (könyvből, filmből egyaránt) :)

2012. szept. 11. 19:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Hú, már régen volt, hogy láttam, illetve olvastam. Először filmben láttam, nagyon tetszett, aztán sokkal később elolvastam könyvben, és milliószor jobban tetszett. Nem is értem, a filmből legalább a történet hetven százalékát kihagyták! Jó volt persze a film, de a könyv után lett számomra Jane igazán emberszerű, megfogható.
2012. szept. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én nem olvastam, csak filmben láttam (2 verziót is). Nekem nagyon tetszett. :) A kedvenc jelenetre nem tudok válaszolni, mert már elég régen láttam. Amik megmaradtak jobban a jelenetek közül: amikor az árvaházban levágják a hajukat, amikor meghal a barátnője, ahogy zongorázni tanítja a kislányt és, hogy a férfi (sajnos nem emlékszem a végére) megvakul. Talán ezek a jelenetek voltak rám legnagyobb hatással. Összességében szerintem egy nagyon jó film. (Még irodalom órán is beszéltünk róla.)
2012. szept. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Régen olvastam, sajnos már én sem emlékszem rá annyira de fantasztikus könyv! Biztos, hogy még elő fogom venni elolvasni!


20/L

2012. szept. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én legelőször a William Hurt főszereplésével készült Jane Eyre-t láttam. Nem vagyok az a romantikus lélek,de ez nekem nagyon tetszett. Mivel itthon megvolt a könyv,így elolvastam. Hát... én a könyvben csalódtam.Tudom jól,hogy sokan odavannak érte,de én valahogy a film után nem ilyennek képzeltem. A filmben Jane szerény,visszahúzódó,alázatos volt (nekem legalábbis annak tűnt),a könyvben pedig sokszor inkább beképzeltnek hatott számomra. Persze könnyen előfordulhat,hogy csak rosszul értelmeztem,hiszen más stílusban íródott,mint amit én megszoktam. Majd még elolvasom egyszer,hátha másodjára másként értelmezem majd.

Filmben a kedvenc jelenetem az,amikor felgyullad Mr. Rochester ágya és Jane megmenti őt,valamint a vége felé mikor Jane újból felkeresi a már balesetet szenvedett Rochestert. Ezeket a részeket a könyvben is szerettem.

A könyvben pedig pluszban szeretem azt a részt,amikor az unokatestvéreinél van. Abban a filmben ezt nem nagyon hangsúlyozták ki.

Ezen kívül láttam még a Ruth Wilson főszereplésével készült filmet,az is jó volt. Majd a jövőhéten lesz az,amiben Mia Wasikowska játszik,azt is szeretném megnézni.

2012. szept. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Huh, én olvastam és több filmet is láttam. Egy időben nagyon tetszett, de mióta elmúlt az első varázs, és jobban belegondoltam a lényegbe, nem igazán. Nem tetszik sem a hangulat, sem a mondanivaló. Az Austen-Bronte regények nekem túl egy kaptafára mennek. A filmek jól követik a könyvet.
2012. szept. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Hát, én filmben is láttam olvastam is. Végül is tettszett, de az utolsóval ellentétben, nekem inkább Austen. Valahogy reálisabbnak érzem az ő műveit érzelmek terén. A Bronte nővérek nekem kicsit túl őrültek :D (pl.: Üvöltő szelek) Persze nagyon jók a könyveik, meg minden, csak nem tudok azonosulni a szereplőkkel. ( pl. Elisabeth Bennettel sokkal inkább) Kedvenc jelenetet nem tudnám leírni... szerettem azokat a titokzatos részeket ( amikor a felesége bátyja eljön, a tüzet, a menyasszonyi fátylat.. )
2012. szept. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én valószínűleg az összes létező verziót láttam a filmfeldolgozások tekintetében. A yout- on még 1934- es Jane Eyre is látható. (Némelyik botrányosan rossz.)


Kedvenceim a 2006- os BBC- minisorozat (T. Stephens és R. Wilson), és a 2011- es mozifilm (M. Fassbander és M. Wasikovska). Mindkettőnél az ágyfelgyújtásos- jelenet, és a happy end tetszett a legjobban. Meg a párbeszédes jelenetek. Azt hiszem, ha a két ffi főszereplőt "összegyúrnánk", az lenne a tökéletes Mr Rochester.


A könyv pedig tizenéves korom óta stabilan a kedvenceim közé tartozik, nagyon sokszor kiolvastam már.

2012. szept. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Lánykoromban olvastam a könyvet, és szerelmes lettem Mr Rochesterbe.

Aztán sokkal később láttam a filmet, és nagyon meglepődtem, mert W. Hurt a kedvenc színészem, és ő játszotta Rochestert. Irtó furcsa véletlen volt.

2012. szept. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
nekem az amikor mr Rochester beöltözik a cigányasszonynak. Pechemre azt minden filmből kihagyják
2013. ápr. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!