Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Nektek, hogy tetszett ez a könyv?

Nektek, hogy tetszett ez a könyv?

Figyelt kérdés
Dosztojevszkij-Bűn és bűnhődés című könyvéről lenne szó! Szerintetek jó ez a könyv? Hogy tetszett?
2010. szept. 4. 18:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Nagyon jó könyv,bár egy kicsit unalmas olvasni. Sok a leírás benne.
2010. szept. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hosszú, de azért érdemes volt átrágnom magam rajta. Talán a mai rohanó világban már sokak ráfoghatják, hogy nem elég pörgős, de itt nem ez a lényeg. Nagyszerű lélektani rajzot ad az emberről, és jó korrajzot az akkori orosz viszonyokról. Az első szótól az utolsóig hihető.
2010. szept. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Bevallom, hogy volt néhány oldal amikor csak sorok sorok egymás után, tisztára összefolyt. Viszont maga a sztori nagyon, és alapvetően nagyon szeretem Dosztojevszkijt.

Szerintem a legjobb könyv, abban a témában, hogy van e jogunk dönteni mások sorsa fölött.

2010. szept. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Amikor kötelező volt, igyekeztem gyorsan megszabadulni tőle, mert untatott a sok hosszabb leírás, az, amikor egy szereplő oldalakon át beszél.

De újra fogom olvasni, mert a témája érdekel, és rájöttem, hogy Raszkolnyikov és Szonya kapcsolata érdekes, szép és különleges. :)

2010. szept. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindeninek a válaszokat! :D Akkor egy próbát megér. ;) Meglátjuk, hogy milyen lesz! :)
2010. szept. 5. 08:38
 6/7 anonim ***** válasza:

Nagyon jó könyv. Nem tudom, hány éves vagy, én a húszas éveim elején olvastam először. Bár jónak tartottam, annyira nem ájultam be tőle. Most harmincason viszont a világirodalom (egyik) legjobb könyvének tartom. Készült film is belőle, nagyon jó, ezt is ajánlom. (BBC film, azt hiszem 2 részes, nekem DVD-n van meg)

18-20 évesen én inkább Dosztojevszkij Félkegyelműjéért voltam oda. Ha nem olvastad, ezt is jó szívvel ajánlom.

2010. szept. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Akkor lehet, hogy érdemes még várnom vele pár évet! :)
2010. szept. 5. 16:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!