Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik könyv tetszett jobban?

Melyik könyv tetszett jobban?

Figyelt kérdés

Shakespeare: Rómeó és Júlia

Zrínyi Miklós: Szigeti veszedelem

Daniel Defoe: Robinson Crusoe

Voltaire: Candide

Moliere: Tartuffe

Jonathan Swift: Gulliver utazásai

Puskin: Anyegin

E.T.A. Hoffmann: Az aranyvirágcserép

Az lenne a kérésem, hogy aki olvasta ezek az tegye már sorendbe aszerint, hogy melyik tetszett legjobban. Tehát, hogy melyik áll az elős helyen, második helyen, harmadik helyen...utolsó helyen. A válaszokat előre is köszönöm. :)))


2011. júl. 25. 14:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Shakespeare: Rómeó és Júlia.

Daniel Defeo: Robinson Crusoe.

2011. júl. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hoffmannt nem olvastam.

őő hát nem nagyon tudom sorrendbe rakni. A Tartuffe mindenképp az első, azzal kezdd. Shakespeare-t én nagyon szeretem, bár a R&J nem a kedvencem, de az sem rossz. A Candide nekem kín szenvedés volt. A magyar barokk szerintem rettenetes, Zrínyi is ekkor alkotott. Én nem szerettem, szóval az nekem a Candide-dal egyenértékű. A Crusoe és a Gulliver az kb. egy kaptafa, ha bejönnek a pikareszk regények, tetszeni fog. Számomra olvasható volt, de semmi extra.

2011. júl. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sajnos antiromantikus alkat vagyok, Shakesperae nálam az utolsó helyen végzett. (A Rómeó és Júlia nekem kifejezett sokk.)

Hoffmann nálam az első. Jó, ez minden értelemben romantikus (német romantika és szerelmi szál) mese, de annyira ütődött, hogy már jó.

Második Defoe. Klasszikus a műfajában, a robinzonádok nekem mindig is bejöttek. Az angol imperalista világjobbító szellem pedig annyira nem zavaró, hanem szükséges érzelmi alap ebben a könyvben. És igenis értelmes gondolatokat ír le, mit kell kezdeni magunkkal egy szigeten.

Utána Voltaire. A vén cinikus stílusát imádom.

Következő Zrínyi, bár nem tudom megmagyarázni, mit szeretek benne, egyszerűen annyit foglalkoztam a témával, hogy megragadt.

Jön Moliére. Vígjátékban mester, a Tartuffe elsőre egyszerű, kissé bárgyú végű vígjáték, kell hozzá némi plusz, hogy átérezze az ember, mi minden lapulhat mögötte.

Utána Puskin. Kihagyhatatlan Tatjána levele. Csak a vége... no, istenem, Puskin már csak ilyen. Oroszok...

Utolsó előtti Swift, akinek a stílusát szeretem, de a Gullivert nem. Az útikönyv-paródia stílus, amit használ, nem volt kárára a könyvnek, csak már az eredetit sem bírtam (vagyis az útinaplókat), erre ez még ki is figurázza... A főszereplőt az oldalak múlásával egyre inkább unszimpatikusnak találtam, a végére meggyőződésemmé vált, hogy teljesen hülye, de ez nem a könyv hibája, egyéni szoc. probléma.

Utolsó meg Lándzsarázó Vili, aki mindenkinél az első helyen szokott végezni. Bevallom, a királydrámák jobban bejönnek tőle.


(Pedig lány vagyok. Bár 23 éves.)

2011. júl. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Shakespeare: Rómeó és Júlia

Moliere: Tartuffe

E.T.A. Hoffmann: Az aranyvirágcserép

Puskin: Anyegin

Daniel Defoe: Robinson Crusoe

Jonathan Swift: Gulliver utazásai

Voltaire: Candide

Zrínyi Miklós: Szigeti veszedelem

2011. júl. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!