Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért mondja mindenki, hogy a...

Miért mondja mindenki, hogy a költők drogosok voltak? Szerintem azért elég kis arányban jellemző ez.

Figyelt kérdés
2012. júl. 18. 19:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Kik és mikor voltak drogosak?A drogfogyasztás legelább ilyen mértékben nem régi dolog.Ady József A. nemigen drogozott
2012. júl. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha nem is drogosak (bár mai értelemben drogosnak nézed azt is, aki az a saját korában természetes körülmények között használt bizonyos szereket), nyilván nem a kokainra, heroinra, vagy más szintetikus drogra értik, akik mondják.


Viszont sok volt közöttük az, akinek mentális problémái voltak (depresszió, személyiségzavar).


[link]


Itt a cikk is kifejti, hogy 21 vizsgált nagy költőből 16-nak voltak komolyabb problémái, és 20-nak voltak felismert mentális gondjai; és a népesség arányaihoz képest többen használtak drogot.

2012. júl. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Én ezt tudom, épp ezért mondom. De mindig mindenki azt mondja, hogy a költők úgy írták a verseiket, hogy drogoztak.

Wordsworth és Coleridge jutnak hirtelen eszembe, akik tényleg drogoztak, biztos mások is, de azért nem ez a megszokott. És ha vki drogozik, szerintem nem automatikus, hogy arról ír verset.

2012. júl. 18. 19:55
 4/7 A kérdező kommentje:
Jó, mentális gondjai, az más. Pl. Lewis Carollról mondják, hogy az Alice csodaországban úgy született, hogy neki ilyen furcsa betegsége volt, eltorzult az arányérzéke, stb., ezért írt olyanokat, h Alice összemegy, hogy fut, de nem halad, stb.
2012. júl. 18. 19:57
 5/7 anonim ***** válasza:

Hátööö. Sok mindenre gondolhatnak. Ha mondjuk nem magyarok, hanem amerikaiak mondják, akkor ők a hatvanas évek amerikai költőire, a beat nemzedékre gondolhatnak, akik tényleg elég sokat kísérleteztek a drogokkal. De a 20. század elején Európában is voltak ilyen próbálkozások, és még korábban is, Coleridge a 19. században élt.


Alapvetően a költők a szokatlan élményeket keresték, főleg a rossz költők, akik nem nagyon tudtak maguktól jó verset írni. Ezért próbálkoztak mindenfélével, többek között drogokkal is, hogy hátha úgy jobban fog menni. Tény, hogy a költészethez kell egy kissé szokatlan látásmód, ezért gondolták, hogy a drog, pia segíteni fog. Persze aki túlzásba vitte, az már többnyire nem nagyon írt verseket.


Az is lehet, hogy amikor "a költők"-ről beszél valaki, akkor nem a leghíresebb költőkre gondol, hanem a költők összességére. Tehát azokra is, akik nem írtak jó verseket, akik szétdrogozták/elitták az agyukat, akiket csak a saját korukban tartottak költőnek.


Az is lehet, hogy arra gondolnak, hogy a költők közül sokan kipróbálták a drogokat. Pl. a vegetáriánusok úgy vannak vele, ha egy híres ember három hónapig vega módon élt, akkor őt már vegetáriánusnak tartják. Ugyanígy drogosnak szokták néha nevezni azt a költőt, aki fiatal korában egy-két évig rendszeresen drogozott, annak ellenére, hogy később abbahagyta.

2012. júl. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Érdekes ötleteket vetsz fel. Dolridge-et én is említettem Wordsworth társaságában, de szerintem a túlnyomó részük akkor sem drogozott.
2012. júl. 19. 00:26
 7/7 A kérdező kommentje:
*Colridge-et. Bocsánat.
2012. júl. 19. 00:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!