Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért tetováltatnak ennyien...

Miért tetováltatnak ennyien gusztustalan dolgokat?

Figyelt kérdés
Koponyák, foszladozó hullák, zombik, démonok, és ki tudja még mik. Rengeteg ilyet látok a tetoválóművészek oldalain, mi ennek az oka? Mi van a háttérben? Ettől lesz valaki "kemény"? Akkor szánalmas. Vagy ez ennyi embernek tetszik? Akkor viszont a lelkivilágukkal lehet komoly gond. Nem vagyok sem prűd, sem gyerek, de nekem ezek végtelenül visszataszítóak.
2012. jún. 24. 11:11
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Ami neked gusztustalan, másnak még nem biztos, hogy az. Ne magunkból induljunk ki ha véleményt akarunk formálni másról.
2012. jún. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem, tehát a foszladozó hulla, démon, csuromvéres zombi valójában guszta és ízléses dolog, én vagyok eltévedve :)
2012. jún. 24. 12:20
 3/9 Julie S ***** válasza:
100%

Minden embernek más az ingerküszöbe bizonyos dolgokkal szemben. Sőt az emberek ízlése sem egyforma. :)

A tetoválásoknak sokszor eleve az a célja, hogy különlegesebbé tegye általuk magát a viselője.

A tetoválás jobb esetben művészet. És a művészetnek sokszor nem az a célja, hogy szépet tegyen mások szeme elé, hanem hogy erőteljes hatással legyen az emberekre.


Nekem mondjuk a koponyákkal, démonokkal semmi problémám, a hullákkal és zombikkal viszont már nem ápolok olyan baráti viszonyt. :)

2012. jún. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
30%
Mert képtelenek értelmes, és hasznos dolgokban érvényesülni. Ezért olyan eszközökhöz nyúlnak, ami könnyen, gyorsan láthatóvá teszi mások számára az "érdekességüket" így biztonságban érzik magukat. Minél durvább, undorítóbb a tetkó, annál jobban megrökönyíti a nézőjét, ezáltal beszélgetnek róla, és máris központba került. De ez csak egy szinten, egy társadalmi rétegben működik csak szerintem. Ahogy én észrevettem, az ügyvéd, orvos, mérnök és közgazdász barátaim és ismerőseimnek egy tetkója sincs...
2012. jún. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk egy koponya nem tudom, kinek a számára "szép", meg ki érzi tőle kellemesebben magát... nekem csak annyi jut róla eszembe, hogy szegény csávó biztos börtönből vagy hasonló helyről jött, ahol keménynek kellett látszani...
2012. jún. 24. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Vannak olyan tetoválások,amelyeknek célja a csoporthoz való tartozás kifejezése,de jellemzően az,hogy valamilyen kép alakuljon ki a tetoválást viselőjéről. Ez a kép vagy a valóságot tükrözi vagy pont,hogy elfedi.
2012. jún. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem nincs tetkóm és nem is lesz. Viszont szerintem az oszladozó zombik és társaik baromi jól néznek ki.
2012. jún. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2012. júl. 31. 08:20
 9/9 StarCry666 válasza:
Én akarok de csak egy kicsit :D
2012. szept. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!