Van színművészeti, filmművészeti főiskola, zeneakadémia, az írást mért nem tanítják egyetemi szinten? (A Pázmányon van ilyen kurzus, de az ezekkel nem egyenlő nagyságú. )
van, úgy hívják magyar szak
újságírásra ott van a kommunikáció, színházba meg a dramaturg
Én egyetértek a kérdezővel. Tettem már fel én is hasonló kérdést.
Külföldön vannak különböző iskolák, ahol tanulható az írás, míg Magyarországon boldog-boldogtalan kiadhat irodalmi értékkel nem rendelkező könyvet. Akik meg szeretnének íri tanulni, hát ők szívnak.
Mi az, hogy "irodalmi érték"? Ki dönti el, hogy érték-e, vagy sem? Még a kritikusok, akiknek elvileg valami ilyesmi lenne a foglalkozásuk sem értenek mindig egyet, hogy az adott mű értékes-e. Magyarul az irodalmi érték kifejezés olyan, mint a finom étel. Kinek mi...
Arról nem is beszélve, hogy mindenhol a világon így működik ez, bárki, bármit kiadhat, akinek nem tetszik, az nem veszi meg, és kész.
A kérdésre válaszolva pedig igaza van annak, aki a magyar szakot emlegette. Ott mindent tanulsz, ami az íráshoz szükséges, a stilisztikától kezdve a különböző zsánerek jellegzetességéig. Persze lesz egy halom olyan dolog, amire ezen a pályán nem lesz szükséged (vagy ott úgy fogod érezni, hogy nem lesz rá szükséged), de ez mindenhol így van, még a Zeneakadémián.
Például Szurovecz Kitti könyve a szépirodalom között.
Egy könyv, ami irodalmi érték nem tartalmaz magyartalan mondatokat.
Köszi a választ. Hát, ha az első válaszoló így értette, szerintem szövegértési gondjai vannak.
Amúgy közben fejlemény van: ELTE magyar szakon minornak fel lehet venni a kreatív írást. De szerintem ez azért nem hasznos, mert felvehetsz helyette hasznosabbat is, viszont, ha ide jársz, akkor már nem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!