Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ha egy kiadó elfogadja a...

Ha egy kiadó elfogadja a kéziratomat, kötelességem a következőt is nekik adni?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 29. 14:18
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Igen, ilyenről én is hallottam, hogy legyártanak néhány példányt, úgymond mutogatásra, de ők különbnek tűntek.


De ha azt mondjátok, hogy konkrétan ennek a kiadónak az áldozatával találkoztatok. Most elszomorodtam. Amúgy a verseimet szeretném kiadatni, és elég kevés kiadó ad ki versesköteteket.


Azon kívül írok regényt is, de az még nincs kész. (Egy mese és egy fantasy ami jelenleg készül, de tervben van más is, sokféle dolgot írok sokféle témában.)

2012. ápr. 30. 17:49
 12/23 A kérdező kommentje:
És akkor az mért lehet amúgy, hogy a linkelt kiadó egy-egy könyvét láttam már (én ugyan nem, de közvetve láttam) újságokban?
2012. ápr. 30. 17:50
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

"És akkor az mért lehet amúgy, hogy a linkelt kiadó egy-egy könyvét láttam már (én ugyan nem, de közvetve láttam) újságokban?" Gondolom, a szerző intézte el. Ez is teljesen általános manapság.


Versesköteteket nagyon sok kiadó megjelentet. Szerintem menj be egy Líra-könyvesboltba vagy az Írók Boltjába (ezekben a leggazdagabb a verskínálat), és lapozgass bele néhányba. Amelyik kiadó amelyik kiadványa passzol ahhoz, ami a te stílusod, ott érdemes próbálkozni. Regényre ugyanez vonatkozik.

2012. ápr. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a sok segítséget!
2012. ápr. 30. 19:13
 15/23 anonim válasza:
100%

Több kérdés is felmerülhet.

Mit szeretnél?

Pénzt keresni, vagy a gondolataidat megosztani az emberekkel?

A szerződés mindenképp fontos és ha nem vagy jogilag ezekben a körökben biztos, akkor mindenképp szánjál rá egy kis fáradtságot és pénzt és kérd ki hozzáértő tanácsát!

2012. ápr. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, azt hiszem, én is meg tudom erősíteni a másik válaszoló állítását az ilyen gyors kiadatást ígérő neten nyomuló kiadókkal kapcsolatban. Én ugyan még nem jutottam el a kiadásig, de volt egy írói klubom, ahol többen jelezték, micsoda átverések vannak. A kezdő írót, aki tele van lelkesedéssel, és vággyal, hogy kiadják művét, bizony meg lehet vezetni. De át kell számolni minden ajánlatot hideg fejjel, és rögtön látszani fog melyik átverés. Tipikus séma, hogy kérnek tőled 100-200 ezer forintot, és elhitetik veled, hogy cserébe máris híres író leszel. Elteszik a pénz nagy részét, a maradékból kinyomtatnak pár példányt a nyomdában (erre te is képes vagy, csak menj el egy nyomdába, ha fizetsz kinyomtatják neked a micimackót visszafelé is)meg felraknak a honlapjukra egy reklámot rólad (amire te is szintén képes vagy) és ennyi volt a nagy üzlet. Vigyázzatok nagyon, kezdő írók, ne hagyjátok, hogy a lelkesedésetek olcsó igéretekbe hajszoljanak!
2012. máj. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Ja és én is egy regényt írok, és nagyon csiszolgatom, hogy jó legyen, ha gondolod beleolvasok a tiedbe, és mondok véleményt, az írói klubban is ezt csináltuk, és sokat segítettünk ezzel egymásnak.

30 éves férfi voltam.

2012. máj. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Szia. Köszi, még ezt meggondolom, mert a regényem épp teljes átdolgozás alatt áll, de köszönöm. :)
2012. máj. 3. 10:55
 19/23 anonim ***** válasza:

kedves Kérdésfeltevő!

Nincs tudomásom arról, hogy Önt egy adott kiadóval kapcsolatban bármilyen kiadásról szóló kötelezettség terhelné. Szerintem annak lehet igaza, aki azt válaszolta Önnek, hogy megkötendő/megkötött szerződése válogatja. Magam részéről azt tanácsolom, hogy a dolgot MINDENKÉPPEN beszélje meg egy ügyvéddel, és a kiadásról szóló szerződést a kiadóval ügyvédje jelenlétében kösse meg.

Továbbá elengedhetetlenül fontosnak tartom, hogy mielőtt kiadja, OKVETLENÜL vétesse nyilvántartásba az Artisjus Szerzői Jogvédő Egyesülettel, vagy helyezze közjegyzői letétbe, ugyanis ez bizonyítja, hogy a mű az Ön szellemi tulajdona. Erre azért van szükség, mert csakugyan előfordulhat, hogy valaki, úgymond, "lenyúlja", vagyis megtetszik egy kiadónak, és nem az Ön neve alatt fogja kiadni, Ön pedig semmit sem tehet ellene, tehát az Ön műve elvész. Úgyhogy javasolnám, hogy ezt is beszélje meg ügyvédjével.

Sok sikert kívánok műve(i) kiadásához és terjesztéséhez!

2012. máj. 6. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Fölösleges ügyvédet keresni és fölöslges előre levédetni is. Az Artisjusnál ilyet a zenei művek esetében szokás. Ott a védettség a számítógépedben és a leveled csatolmányában. Senkinek nem érdeke ellopni egy szépirodalmi alkotást, és erre nincs is precedens. Nem éri meg senkinek. Azzal, hogy megjelenik, automatikusan védetté válik a műalkotás.

A másik: valaki azt írta: elkérhetnek tőled akár 100 vagy 200 ezer forintot is. Kicsit alábecsülte az összeget. Ennyiből még a nyomdaköltség is alig jönne ki, és hol van még a haszon? Jóval többről van itt szó.

Tehát nem kell túlizgulni a dolgot, csak keresni kell egy rendes kiadót, amelyik terjeszti is a kiadványát.

2012. máj. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!