Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ha egy kiadó elfogadja a...

Ha egy kiadó elfogadja a kéziratomat, kötelességem a következőt is nekik adni?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 29. 14:18
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem.
2012. ápr. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
És nincs semmi ilyen megkötés? Meg sem "sértődnek"?
2012. ápr. 29. 15:12
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy milyen szerződést írtál alá.

Ha nincs benne kizárólagosság, vagy bármi, ami arra utalna, hogy neked kötelességed mostantól velük dolgozni, akkor azt csinálsz, amit akarsz.

2012. ápr. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Magyar kiadóknál nem szokás a kizárólagosság, ez pedig nem szerelemkapcsolat: ha megsértődnek, hát megsértődnek. Hat könyv szerzője vagyok, és több kiadóval dolgoztam szerkesztőként is, szóval ha konkrét segítségre van szükséged, szívesen segítek.
2012. ápr. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha találsz számodra előnyösebb kiadót, miért ne mehetnél máshova? Ilyenkor szokott a kiadó vezetője többet ígérni - ha sikeres voltál neki az előzőekkel. S kiderül, hogy nem is a maximumot adta, pedig váltig erősködött, hogy innen már neki is ráfizetés:)Persze nem árt jó barátságban elválni. Ki tudja?
2012. ápr. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm. Sok segítséget kaptam Tőletek, egyelőre még nem tartok a gyakorlati megvalósításnál, de megkérdezhetem, hogy a 6 könyvedet milyen kiadóknál adtad ki?
2012. ápr. 29. 17:39
 7/23 anonim ***** válasza:
Nincs mit. Két különböző kiadónál, de ezt itt most hadd ne részletezzem. Főleg szépirodalomra specializálódtak. Egy jótanács: ha olyat olvasol a neten, hogy egy kiadó "szerzőket keres", na, azt hanyagold. Lenyúlás, terjesztés nélkül.
2012. ápr. 30. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Igen? Akkor kikérhetem a véleményed erről a kiadóról? Ők ezt írták, de nekem szimpatikusak, és barátságosak, katalógust is küldtek a munkájuk menetéről.


[link]

2012. ápr. 30. 10:29
 9/23 anonim ***** válasza:

Felejtsd el, találkoztam már egy-két áldozatukkal. Az összeg, amit tőled kérnek, legalább kétszerese a tényleges kiadási költségeknek. Eladni nem fogják a könyvedet, mert nem is igazán terjesztik. Se a Libri, se az Alexandra nem áll szóba velük. Még a könyvtárakba sem jutnak el a kiadványaik. Az irodalmi életben pedig kifejezetten előítéletesek azokkal szemben, akik itt jelentek meg. Szemfényvesztés az egész, felejtsd el.

Amúgy milyen jellegű könyvet írtál?

2012. ápr. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

10:29


Az nem igazi kiadó, hanem ún. "hiúság"-kiadó. Azzal foglalkoznak, hogy legyártanak egy könyvnek látszó tárgyat a címlapon a neveddel, és felrakhatod a polcodra, vendégeknek mutogathatod. És mindezért fizetsz nekik egy csomó pénzt.

2012. ápr. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!