Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ész vagy szív? Ti melyikre...

Ész vagy szív? Ti melyikre hallgatnátok? Nemzeti érzelműek válaszűt várom nem a sok cionistáét!

Figyelt kérdés
Letiltották rólam a radikálpólóimat az iskolában, mondván h a Nagymagyarország tiltott önkényuralmi jelkép.( ami minden magyar tudja nemígy van!!) Hallgassak a szivemre és hordjam továbbrais vagy az eszemre, és tegyem le őket?
2011. dec. 17. 07:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem a pólódon kell hirdetned a meggyőződésedet, hanem a tetteidnek kell ezekről szólnia. Nyugodtan felvehetsz rózsaszín inget is, a TE lényegedet az sem változtatja meg. A fontos az, ami belül van és nem az, amit kívül mutatsz.
2011. dec. 17. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Igen szüleim is ezt mondták ezért le is tettem 1 darabig, elmentem egy olyanba, amin egy 5 cm magas címer volt, és azt mondta h politikai csoporosulás. Meg hgy ne látszódjon a tetteimen hogy milyen nagy magyarnak hiszem magam. Csakhogy így neveltek szal...:((
2011. dec. 17. 08:04
 3/16 anonim ***** válasza:
25%

Az nem nemzeti érzelem,hogy ilyen pólókat viselsz. Csupán ízléstelen mutogatás.

Ne így mutasd ki a nemzeti érzelmeidet, főleg ne Nagy-Magyarországos trikóban. Ez nem nemzeti érzelem,hanem hülyeség.

Tanulj inkább és vidd majd valamire,akkor leszel jó hazafi.

2011. dec. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
61%

Fiatal vagy. Nem emlékezhetsz 0 2002-es nagy kokárdaviselési cirkuszra. Akkor lett ez sajnos nagyon de nagyon elrontva.

Akkor, az országgyűlési választások előtt minden második ember kokárdát hordott hónapokig. Ezzel csak annyit jelzett, hogy ő Fidesz szavazó. Mindenki, aki nem hordott kokárdát, az pedig hazaáruló kommunista volt...

Nem szabadott volna ennyire egy pártnak kisajátítania a nemzeti szimbólumot, ennek lett az a következménye, amit te tapasztalhatsz magadon. A tanáraid gondolom elszenvedtek jónéhány bántást, megaláztatást annakidején, amikor nem álltak be a Fidesz mögé katonás rendbe kokárdával a kabátjukon. Én akkor voltam egyetemista (töri szakon ráadásul) és ki is zavarták a tanárok az előadóteremből azokat, akiken nem volt kokárda. Pedig semmi mást nem jelentett a nemzeti szín akkor, csak azt, hogy hova szavazol, vagy hova nem szavazol...


Próbálj meg belátóbb lenni.

2011. dec. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Nem tiltott jelkép a Nagymagyarország, nem is jelkép, szóval nem értem milyen alapon tiltják meg. Nem igazán járok ilyen cuccokba, de ez nem tudom mi a fenéért kell, hogy idegesítsen egy magyar, főleg, hogy már nemzeti gyásznap a trianoni békediktátum aláírásának napja.

Vegyél pár fekete "kis" magyarországos pólót aztán mutogasd magad az orruk előtt és kérdezd meg, hogy ez jó-e?

2011. dec. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%

A szomorú többek között az, hogy ha filmnyomott Che Guevara-pólót hordtál volna, eszükbe sem jutott volna letiltani. Egy fanatikus gyilkos/terrorista arcmása ugyanis máig sem önkényuralmi jelkép, amint hogy a vörös csillag sem, pedig az érvényes törvényi szabályozás annak nyilvánítja. Ennek ellenére szabadon díszeleg itt-ott-amott. Bizarrul keserű - és felháborító - hogy egy történelmi "factum", - a tagadhatatlanul létezett, nagy kiterjedésű magyar állam - térképe "önkényuralmi jelkép"-nek minősül. Senki meg nem győz arról, hogy AZOK az önkényuralkodók, akik "kiparancsolják" a fiatalok agyából az emlékezést, amely pedig egy másik nemzet fiataljainak mindenkori kötelessége ("zikkarón"..."Meséld el fiadnak").

Nehéz a változás ebben az országban. Élnek az egykori kollaboránsok, akik tovább adják az önutálatot..köpnek a nemzeti öntudatra. Vígasztaló arra gondolni, hogy van egy egészségesen, hazaszeretően gondolkodó ellentábor: szülők és gyermekeik, akik majd a saját gyermekeiket is ránevelik arra, hogy meleg szívvel, büszkén gondoljanak a népükre és hazájukra, - anélkül, hogy bármely más népet és országot sértegetnének, megvetnének. Nagyra becsüllek téged - és kérlek, hordd a szivedben azt a szimbólumot, mert az az ország (Nagy-Magyarország) tagadhatatlan történelmi tény. Ésszel és lélekkel állj ellen a senkiháziságnak. Üdv.!

2011. dec. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
90%

Mellesleg:


"A Büntető Törvénykönyv önkényuralmi jelképnek tekinti a következőket:

horogkereszt,

nyilaskereszt,

SS-jelvény,

sarló és kalapács,

ötágú vöröscsillag,

valamint a fentiek ábrázolása."

2011. dec. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Gyanús volt nekem, ez a Nagymagyarország dolog ezért néztem utána. Nem értettem miért lenne ez önkényuralmi jelkép. Pedig nem is vagyok nemzeti érzelmű. Meg cionista sem. Tudod a kettő között még rengeteg kategória létezik......

Neked kell döntened vállalod-e a macerát, még ha nem is jogos. Gondolni úgyis gondolhatsz bármit, az még talán nem tilos.....

2011. dec. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Hmmm... Ez nagyon komplex kérdés, sok mindent érint.


Inkább kérdeznék:


- Mit jelent Neked az, hogy nemzeti érzelmű?

- Mit jelent Neked Nagymagagyarország?

- Kinek és mit szeretnél üzenni azzal a pólóval?

- Hogyan szolgálod az Országot? Mit teszel embertársaidért/osztálytársaidért/ a haza boldogulásáért?

2011. dec. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
93%

az, hogy mindenki szeme láttára nagy-magyarországos pólókban jársz, egyáltalán nem nemzeti érzelmet jelent, hanem szükségtelen provokációt.


bár a tiltás szerintem kicsit erős (vannak személyiségi jogok is) de az a véleményem, hogy az ilyen szemléletmód felvállalása nem az iskolába való. vedd fel és menj át vele Szlovákiába, ne a suli védett környezetében legyél bátor.


a másik: már a kérdés szövegén kiakadtam. tipikus szélsőjobbos fekete-fehér látásmód, 'aki nem velünk, ellenünk' meglátással.


a te véleményed szerint valaki vagy olyan, mint te (márpedig ilyenek elég kevesen vannak), vagy cionista [=zsidó-érdek védő, izraelpárti]


nem értem, miért nem lehet felfogni, hogy a világ nem csak ebből a két oldalból áll, és attól még, hogy nem veled ért egyet, nem biztos, hogy zsidópárti.

2011. dec. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!